Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Folytassam az orosz tanulást,...

Folytassam az orosz tanulást, vagy inkább vágjak bele másikba?

Figyelt kérdés
Egy éve középfokúztam oroszból, két év tanulás alatt értem el ezt a szintet ( főiskola mellett tanultam, főleg magamtól). Azóta nemigen volt alkalmam használni, persze próbáltam fenntartani, több kevesebb sikerrel. Mára elveszett a lelkesedésem, és elégg meg is kopott a tudás, amit azért sajnálok, mert sok munkám volt benne. Munkát nem találtam vele, mert kevés volt a középfok. Az angolomat használom a munkám során.Szóval fejleszthetném az oroszt felsőfokra, vagy arra gondoltam, belevágok a németbe ( ált iskolában tanultam kicsit), jóval keresettebb, és érdekel is. Még az olasz érdekelne nagyon, de az kevésbé keresett.
2016. okt. 3. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ha már eljutottál az orosszal a középfokig akkor ne vesztegesd el az eddig ráfordított időt. De ha nincs hozzá kedved és más nyelvet akarsz tanulni akkor a te döntésed. És félreértés ne essék. Az olasszal is nagyon jól lehet munkát találni. Nem egy ismerősöm dolgozik úgy, hogy csak angolul és olaszul tud semmi papírja, de szép kis fizut kapnak.
2016. okt. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, én is így vagyok ezzel, hogy ha már eddig eljutottam...de felsőfokig eljutni nem kisebb meló lenne, mint mondjuk egy németet elvinni középfokig. Már csak azt h figyelembe véve, hogy nincs sok motivációm az oroszra. Annyit tudok tenni, hogy mondjuk heti egy napot kijelölök, 1-2 órát foglalkozok az orosszal is,hogy "ne felejtődjön" legalábbis ne olyan gyorsan..mondjuk még ehhez sincs motivációm, de azt se akarom, hogy elvesszen a tudás.

Az olasz meg régóta dédelgetett álmom...legszívesebben mindkettőt tanulnám egyszerre ( német+olasz), csak hát akkor az orosz tuti eltűnne a süllyesztőben.

2016. okt. 3. 20:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Másszál bele másikba.
2016. okt. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem aranyszabaly, hogy nemetet csak akkor eri meg tanulni, ha olyan nyelvu orszagban akarsz elni. Maskulonben felesleges, mert mind beszelnek angolul elfogadhato szinten. Azt tanuld, amihez a legtobb a lelkesedes - az lesz a leghatekonyabb mindig:). Ha ez nemet, akkor nemet. Ha olasz, akkor meg az:).
2016. okt. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Magyarország nyugati részén élek,itt azért elég sok állás van, amihez német nyelvtudás kell, jószerivel több, mint amihez angol ( mondjuk sajnos olyan, mint álláslehetőség, annyira sok nincs errefelé). Motivációnak persze ez még nem lenne elég. :)
2016. okt. 4. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!