Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam a...

Melyik nyelvet válasszam a gimiben?

Figyelt kérdés
Eddig angolt tanultam, és itthon olaszul beszélünk (apukam olasz), és most megyek majd gimibe, 8.-os vagyok. Néztem gimiket és nyelv alapján szeretnék majd választani, ugyanis külföldön szeretnek majd egyetemre járni. Melyiket lenne érdemes (maga a nyelv miatt illetve az országok miatt amikben beszélik) választani az alábbiak közül?: nemet, orosz, francia, spanyol, latin, finn, kínai. Ezek közül választanék egyet. és magántanárnál külön tanulnék meg egy nyelvet, mert szüleim tervezik a költözést 1-2 éven belül, csak meg nem tudjak hová, ha olyan országba aminek a nyelvet oktatják a suliban akkor nyilván azt valasztom. Tőlem is kérdezték hová szeretnék menni, de én így meg nem tudom hol lenne jó. (Ausztria, Svájc, Hollandia, Dánia, Norvégia vagy egyéb. Ezen országok valamelyikében fogok érettségizni)

2016. okt. 12. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Orszagok alapjan a nemet, de angol utan nagyon nehez, hiaba egy nyelvcsalad
2016. okt. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 klopusz ***** válasza:
94%

Azt írod, angolul és olaszul már tudsz.

A leírtak közül bármelyik hasznos lehet - talán.


Véleményem a következő:

- német: én speciel nem szeretem, pedig abból (is) van nyelvvizsgám. Állítólag angol után nehéz megtanulni.

- orosz: van benne ráció, már csak azért is, hogy egy szláv nyelvet is ismerj. Akik régen kötelezőként tanulták (és mondjuk valóban megtanulták) lassan kiöregednek a munkavállalók közül.

- francia: ennek a nyelvnek akkor látom értelmét, ha volt francia gyarmaton fogtok élni, esetleg Kanadában (személy szerint nagyon nem szeretem)

- spanyol: mivel több hasonlósága van az olasszal, talán ezt lenne a legkönnyebb elsajátítanod.

- latin: erre szerintem akkor van/lesz szükséged, ha az orvosi pályát választod, amúgy legfeljebb a hasonlóságokat érdekes felfedezni benne pl. az olasz nyelvvel.

- finn: mivel - tudomásom szerint - Finnországon kívül nem használják máshol, nem tudom, mekkora gyakorlati haszna lenne. Viszont különleges.

- kínai: egyre többen tanulják itthon. Mivel Kína nemzetközi viszonylatban erősen fejlődik úgy az ipar, mint a kereskedelem terén, szerintem van értelme a dolognak.


Ne haragudj, hogy ilyen hosszan írtam, de talán tudtam segíteni.

2016. okt. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Nagyon tájékozottnak tűnsz. Abban tudnál segíteni hogy a fenti országok közül hol lenne legjobb tanulnom? Mert a szüleim a véleményemre kíváncsiak, de nem latok bele. Eddig azt mondtam hogy Olaszország jó lenne de apukám nem szeretne visszamenni. És nem tudom. Amúgy valószínű hogy kéttannyelvű gimibe jelentkezek
2016. okt. 12. 14:08
 4/8 klopusz ***** válasza:
89%

Igazából ebben nem tudnék segíteni Neked, de ha én választhatnék, Hollandiába mennék. Viszont ezt nem tudom megindokolni, hogy miért.


Az, hogy tájékozottnak tartasz, köszönöm, de ez talán a koromnak tudható be :)


Egyébként nagyobbik lányom tanult kínaiul, de a tanár nem csinálta valami jól, ezért "átnyergelt" oroszra. A kisebbik lányom spanyolul tanul a gimiben, persze mindketten az angol mellett. A bátyám lánya idén érettségizett kínaiból, ő nagyon szereti, egyetemi szakot is úgy választott, hogy tovább tanulhassa.

2016. okt. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2016. okt. 12. 17:54
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Angolt, németet és olaszt kell a munkám során használnom. Nekem nagyon jól használható ez a hármas kombó.


A negyedik nyelv esetében a francia és az orosz között gondolkoztam:


OROSZ: A kelet-európai és orosz piacokat egyre meghatározóbbnak érzem, akárcsak a politikai szinten megmutatkozó kapcsolatok szorosabbá válását. Az oroszt választottam, mert főleg az agrár világban nagy felvevőpiac tud lenni és rendkívül nehéz megfelelő szinten oroszul beszélő agrárost találni.


FRANCIA: A nemzetközi cégek jelentős többségének pénzügyi központja Svájcban van. Az olasz és francia ajkú területeken van a legtöbb ilyen európai központ. Franciaország sajátos termelési és működési rendszere miatt a legtöbb cég életében "állam az államban", így hasznos tud lenni. (Ennek ellenére az oroszt kezdtem el, annak több gyakorlati hasznát láttam.)


NÉMET: Nekem tetszett a nyelv, azért kezdtem el tanulni akkor, amikor Veled egyidős voltam. Ma német partnerekkel, beszállítókkal, üzletkötőkkel és kollégákkal használom. Nagy előnye, hogy jobban meg tudjuk érteni egymást, mint az angolt használva.


A Te helyedben a NÉMET-FRANCIA-OROSZ-SPANYOL közül választanék. Aminek a legnagyobb gyakorlati hasznát érzem az a NÉMET és az OROSZ.


Remélem, sikerült tanácsot adnom! :)

2016. okt. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, hasznos volt.
2016. okt. 13. 13:09
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Szerintem mindenképpen olyan nyelvet válassz, amt sok országban beszélnek!A nővérem spanyolul beszél, és ő nagyon szereti. Németről hallottam hideget, meleget is. Francia meg nagyon gyönyörű nyelv. Én e közül a három nyelv közül választanék.

2016. okt. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!