Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kijavítanátok az angol házim?

Azrael666 kérdése:

Kijavítanátok az angol házim?

Figyelt kérdés

Hobbies and freetime

In my opinion everybody have to do some kind of hobbies for example play football, collect stamps or what the person wants.

I think i don't have enough time to do hobbies because of the School.

In my freetime i usually play on my computer or watch movies with my girlfriend.

I usually play football with my friends and sometimes i run in the town.

Because of the Technical World develop more and more person starts to find hobbies in the Technical world so this is the cause why people stay mostly in front of their technical stuffs instead they should study.



2016. okt. 12. 15:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az I az nagybötűvel vón.
2016. okt. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
azon kívül mi a hiba benne?
2016. okt. 12. 17:09
 3/12 chtt ***** válasza:
100%

school - kis s :)

és az utolsó mondat... az valahogy nagyon fura - mit akartál írni?

2016. okt. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
technikai világ fejlődése miatt egyre több és több embert kezd hibbit keresni a technikai világban, és ez az oka annak, hogy az emberek a technikai cuccok előtt vannak, mint hogy tanulnának
2016. okt. 12. 19:11
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

NAGGYAL írom amit JAVÍTOK


Hobbies and freetime

In my opinion everybody HAS to do some kind of hobbies for example play football, collect stamps or what the person wants.

I think i don't have enough time to do hobbies because of the School.

In my freetime i usually play on my computer or watch movies with my girlfriend.

I usually play football with my friends and sometimes i run in the town.

Because of the Technical World develop more and more person starts to find hobbies in the Technical world so this is the cause why people stay mostly in front of their technical stuffs instead OF STUDYING.


9.-es vagy? :) úgy értem, első éved angolból?

Amúgy az ötleteid jók, látszik hogy egyediek a gondolataid, kicsit még angolosabban kell kifejezned magadat :)

More and more person helyett lehetne people-t írni, illetve használhatsz a későbbiekben picit bátrabb kifjezéseket, mint pl: "Its becoming more popular"-ezzel azt mondod hogy egyre népszerűbb ez és ez...és azrt hazsnálsz folamatos jelent mert egy folyamatként utalsz az eseményre. :) Egybként ügyi vagy.

2016. okt. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 chtt ***** válasza:

A "develop"-nak tudtommal nincs főnévi jelentése... Én így írnám:


Due to the/Because of the tehnical development of the world, more and more people begin to look for a hobby in the technical world so this is the reason why they stay... (és az "instead of studying" tökéletes a végén)


technical development of the world -- ha jobban tetszik, persze lehet: development of the technical world, de nekem valahogy az első jobbnak tűnik :)


"I" továbbra is nagybetű, school - kicsi, és a technical world nagybetűi sem tűnnek indokoltnak; egyébként igaza van az előttem szólónak, ügyes kis fogalmazás.

2016. okt. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
12,-es vagyok és van nyelvizsgám Telc csak a tanár ilyen lebutított mondatokat fogad el.. azt mondta ez nem nyelvizsga.....
2016. okt. 12. 20:38
 8/12 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm és az ösztönzést is :)
2016. okt. 12. 20:46
 9/12 chtt ***** válasza:

Hm, eztet mostan nem értem. Mijjazhogy lebutított? Ha kacifántosan beszélsz, akkor jobb angolos vagy? (bocs a kevésbé pozitív hangnemért, de az utolsó mondatod fényében a tanárodnak adnék igazat)

Jut eszembe, ha brit angolos a tanárod, akkor inkább films és nem movies. :)

2016. okt. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
úgy értem ha én úgy fogalmazok neki ahogy mondjuk 1 nyelvizsgára akor beszol, hogy így nem jó az érettségin :S Ilyesmik
2016. okt. 12. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!