Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Duolingoval milyen szintig...

Duolingoval milyen szintig lehet eljutni a nulláról?

Figyelt kérdés
Aki végig csinált már egy teljesen új nyelvet. Hasznos volt? Vagy csak játék és időpocsékolás?
2016. okt. 15. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Az a baj, hogy magyar "magyarázattal" csak angol van, de az se valami átfogó dolog. Én azt mondom, hogy akkor jó ha már van egy alapfokú tudásod és tudsz vele gyakorolni.
2016. okt. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha tudsz angolul, akkor angolról azért vannak egészen jól megcsinált kurzusok is. Akik végigvittek már egyet, vagy akár többet is, azok azt mondják, hogy nagyjából egy olyan B1-es szint az, ahova csak a Duolingo használatával el lehet jutni.
2016. okt. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
En a törököt csinaltam vegig, utolag igy azt latom, hogy tok jo dolog, de rengeteg helyen pontatlan nyelvtan es alig A2 szintre viszel el, de meg onnan is hianyoznak fontos nyelvtanok.
2016. okt. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor ez inkább csak egy jó játék, semmi több. Az A2-B1 nem egy erős szint, és akkor még ez is hiányos... hááát... Arra jó, hogy az ember tudjon kérni egy pohár vizet, de pl. már nyelvvizsga felkészülésre gyenge. Kár érte. Az elején tök jó, azt reméltem, hogy a végére komplexebb és keményebb lesz, de ezek szerint a végére sem bonyolódik be. Miért nem?
2016. okt. 15. 22:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bonyolultabb nyelveknel (en a torokos hozzaszolo vagyok) szerintem egyszeruen nem tud kelloen bonyolult lenni, mert sokkal tobb kifejtest igenyel mint amennyire nekik kapacitasuk van. Meg ok ahogy eszrevettem probaljak letomoriteni a dolgokat, ami pl. egy torok bonyolultsagu nyelv eseteben alapveto nyelvtanok kihagyasat jelenti. Mert pl. angolban a muvelteto szerkezet nem tartozik az alapszinthez, siman elvagy nelkule, mig torokben egy sima beszelgetest is nehez nelkule lebonyolitani, megis kihagytak a duolingobol (legutobbi tudasom szerint). Es valoszinuleg a tobbi nyelvnel is igy jartak el.
2016. okt. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Én az ANGOL, OLASZ és NÉMET kurzusokat vittem végig, most a FRANCIÁT csinálom. Minden nap 10 percet töltök az aktuális nyelvvel.


DuoLingo használhatóságát az alábbiakban látom:

- Szókincset tud biztosítani, amit példamondatokkal tudok megtanulni.

- Napi 1 lecke 4-8 új szót jelent. Az adott leckét 3-4 alkalommal megcsinálom, hogy a szavak rögzüljenek.

- Mire a kurzus végére érek, olyan alapszókincset biztosít, ami szükséges egy alaptársalgáshoz.


DuoLingo használhatóságához szükséges:

- Minden nyelv esetében egy jó nyelvtankönyv: A Duo részben érinti a főbb nyelvtanokat, de a ragozós nyelvek esetében csak ízelítőt ad a nyelvtanból, így szükséges a külön könyv.

- Olyan portálok használata, ahol az általam írt rövid fogalmazványokat kijavítják.

- YouTube, ahol kezdő szintű szövegeket lehet on-line hallgatni.


DuoLingo eredménye:

- A leckék végigvitele után minden nyelv esetén elkezdtem egy könyvet olvasni, eredeti nyelven. Az eleje horror, de az első könyv elolvasása után már használható nyelvtudás van az ember birtokában - díjmentesen. :) Ha egy nyelvből minden leckét kipipálok, már nem foglalkozok velük, csak a könyvvel.

- Sikerült olyan embereket megismerni, akikkel a nyelvet Skype-on lehet gyakorolni, ráadásul ők anyanyelviek! :)


Remélem, segített az összefoglaló: Szerintem hasznos, főleg ha más eszközökkel kombózod. :)

2016. okt. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%
Soha semmilyen app nem fog megtanítani magas szinten egy nyelvet. Ahhoz muszáj igazi szövegeket olvasni, igazi emberekkel beszélgetni, igazi filmeket nézni stb tehát használni a nyelvet. A Duolingo egy nagyon hasznos dolog, ne becsüld le azt a b1-es szintet, az egy nagyon jó alap, amire lehet építeni.
2016. okt. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!