Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csináljak? Német!

Mit csináljak? Német!

Figyelt kérdés

Egyetemen kezdtem el németet tanulni,kezdő vagyok.

Maga a nyelv tetszene,meg érdekelne,hajlandó lennék megtanulni,de akadt vele egy problémám.

A szavakat névelővel meg tudom tanulni,az igék ragozásával sincs problémám,de nehéznek tűnik nekem a sok többes szám a főneveknél.Azokkal együtt kéri a tanár a szavakat,de a könyvben nem csak az van jelölve,hanem a birtokos eset is,és nem könnyű mindkettőt megtanulni,meg nagyon oda kell figyelnem hogy melyik nemnél minek mi a végződése.A másik gondom az,hogy úgy érzem,sok anyagot kell egyszerre tudni.Vagyis,hogy gyors a tempó és amint bejön az egyik nyelvtan,jön már a másik.Például a névelőknek a ragozása.


Szeretnék tudni németül,nem vagyok hülye a nyelvekhez (tanultam már franciát is meg oroszt is,mindkettő ment,az oroszhoz még hasonlít is ráadásul),azt hiszem hogy nem magával a nyelvem van bajom hanem több mindent kell egyszerre tanulni,sok nyelvtan összeér,és lehetne lassabb a tempó..


Mit tegyek: tanuljak egyedül,plusz feladatokkal,meg ismételjek minden nap,az segít vagy Használjak duolingót vagy mit csináljak?Külön tanár biztos nagyon jó lenne de nincs rá pénzem..néha-néha van aki tud segíteni,de nem állandó jelleggel.


2016. okt. 16. 00:51
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Amiket neked tudnod kell, azokból én egyet nem tudok, mégis tökéletesen megvagyok Ausztriában. Úgyhogy neked is azt ajánlom, hogy teljesen felesleges a nyelvtant tanulnod, abszolút értelmetlen, helyette szavakat tanulj, igéket elsősorban, aztán ennyi. A kettest kapard össze, majd menj ki Németországba vagy Ausztriába, abszolút nem érdekli az ottani főnököket, hogy hányas voltál a suliban németből, azt mondják, hogy "jöjjön be és beszélgessünk". Na, ilyenkor sülnek fel a magyarok mind Angliában, mind Németországban. Úgyhogy az igéket tanuld! Csak egy jó tanács.
2016. okt. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De jó jegyet szeretnék belőle.Nem akarom hogy pont a német rontsa majd le az átlagomat.Azért sem mert szeretnék esetleg ösztöndíjat,ahhoz nem árt azért egy jó átlag,meg úgyis van/lesz más tantárgy is amiből ki tudja milyen jegyem lesz..

És örülnék ha legalább a német nem lenne rossz,mert amúgy egy négyesre megy,és csak azok miatt a többes számok meg genitiv miatt nem lett múltkor ötös.

Német tanár ismerőseim is azt mondják hogy többes számmal együtt tanuljam meg,és szerintük megéri ezzel a nyelvvel az elején szenvedni,túlesni a nehezén mert utána nagyon könnyű lesz és meg fogok érteni sok mindent.


Eközben úgy is vagyok vele hogy ha már több más nyelvet meg tudtam tanulni,akkor ne fogjon már ki rajtam.Azoknál is ha volt valami problémám,nem adtam fel egyből és összességében elég jól tudom is már őket (nyelvvizsgám van,nyelvszakos vagyok egyetemen).

Mindennek ellenére viszont szerintem úgyis probléma lesz nekem lehet a gyors tempó..és szerintem többet kell gyakorolnom mint amennyit az órán.

Erre kértem tanácsot hogy hogyan próbáljak.

2016. okt. 16. 09:02
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Németül nagyon sokáig csak hibásan beszél az ember, mert ahogy te is említetted: egyszerre kell sok mindenre figyelni a mondatokban. Figyelni kell a szórendre, névelőkre, melléknevek ragozására, ige ragozására, prepozicíók esetére, többes számra, főnevek helyes egyeztetésére stb... De az a szép az egészben, hogy ez a borzalom egy idő után menni fog! Egy jó idő, míg teljesen hibátlanul beszélsz németül - felsőfokon is megesik egy-két névelőtévesztés, rossz melléknévrag -, de nem ez a lényeg. Az anyanyelviek is rontanak. A fő, hogy ne add fel, idővel menni fog.

Csak azt tudom javasolni, hogy folyamatosan gyakorolj és ne légy túl szigorú magaddal. Én azt hittem, hogy soha sem fogom tudni helyesen beszélni, aztán csak sikerült elsajátítanom. Egy jártasság után reflexszerűen fognak menni a névelők, többes számok, rendhagyó igék és minden más.

Jó választás a német, szeretni fogod! A leglogikusabb nyelv a világon, majd idővel Te is így fogod gondolni.

2016. okt. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!