Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek a lengyel nyelv...

Szerintetek a lengyel nyelv mennyire mondható hasznos nyelvnek?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik ez a nyelv, meg szeretem a lengyeleket, több lengyel barátom is van.

Kérdés, hogy lehetne-e valami értelme elsajátítani a legnyelt vagy nem sok?


2016. okt. 29. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ka lengyelben akarsz letelepedni akkor feltétlenül.
2016. okt. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és ha nem?
2016. okt. 29. 19:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért, világnyelv?
2016. okt. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Először inkább az oroszt javasolnám, mert könnyebb és megértik egymást a két nép. Aztán ha már megy az orosz és még mindig akarod akkor nyomasd, de tényleg inkább csak akkor éri meg, ha oda akarsz költözni, vagy ezzel akarsz foglalkozni. Viszont az orosszal nem csak Oroszországban lehet hasznos.
2016. okt. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Megértheted a lengyel barátaidat vagy a rengeteg lengyel alja munkást a különböző országokban.
2016. okt. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lengyel nyelvtanulóként és többszörös lengyelországi erasmusosként az a véleményem, hogy a lengyelek tényleg nagyon jófejek, a nyelv érdekes, viszont a fiatalok teljesen jól beszélnek angolul, így én gyakorlatilag nem veszem hasznát a lengyel nyelvtudásomnak, munkában a lengyel partnerekkel is angolul kommunikálunk. Akkor hasznos inkább, ha lengyel rokon van, illetve kuriózum inkább - több helyre hívtak állásinterjúra itthon, mert beleírtam az önéletrajzomba, hogy társalgási szintű nyelvtudás, és elég ritka itthon. Így munka szempontjából biztosan van rá kereslet, ha jól beszélsz. Én a diploma miatt meg lelkesedésből tanulom, hát nem könnyű, de érdekes és én nagyon élvezem. Viszont nem állítom, hogy ez a legjobban megtérülő befektetés a gyakorlati oldalról.
2017. máj. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Viszont előnye, hogy gyakran ki lehet ugrani egy-egy hosszú hétvégére is akár (persze nem északra), megközelíthető azért.
2017. máj. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!