Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg meg lehet tanulni 150...

Tényleg meg lehet tanulni 150 óra alatt eszperantóul (szemben az elterjedtebb világnyelvek [francia, német, angol, stb. ] 1000-2000 órájával)?

Figyelt kérdés

2016. nov. 7. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Ez engem is érdekelne.

Bár nem tudom, mi értelme van egy eredeti, saját kultúra és irodalom, stb. nélküli nyelvnek. Mesterséges.

2016. nov. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Nem.
2016. nov. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Hacsak nem szívnád magadba a tudást cuclival.
2016. nov. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Az alapképzés három éve alatt simán megtanulsz akár 2 nyelven is B2-es nyelvvizsga szintre.... ja, hogy nem 5. félévben kéne észbekapni, hogy nem diploma mert nincsen nyelvvizsga...?
2016. nov. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14%
10 eszperantó tesz ki egy ultimó fölsőt
2016. nov. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Mondom h kattos a kerdezo..
2016. nov. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint jelentősen kevesebb idő is elég. 10 éve beszélem és cáfolom, hogy kultúra nélküli lenne. Nagyon szeretem és hasznosnak találom. A legtöbb poliglot egyetért abban, hogy remek ugródeszka más nyelvekhez. Szerintem szórakoztató is. Sok szülő dönt úgy, hogy már pici kortól tanítja a gyerekének, olyat is láttam, akinek ez már anyanyelve. Az, hogy kinek mennyi idő szükséges ahhoz, hogy megtanulja, nagy egyéni eltéréseket mutat. Ismerek olyat, aki 10-12 hét alatt folyékonyan beszélt és olyat is, akinek 2 év is kevés volt. Nem vagyunk egyformák.
2016. nov. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vortrekker ***** válasza:
70%

A nyelvtant egy délután alatt át lehet venni, a szótanulás vesz el szerintem több időt.

Egyelőre nem sok értelme van ezt a nyelvet tanulni, és szerintem csúnya a hangzása.

2016. nov. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!