Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két nyelv egyszerre? Hogyan?

Két nyelv egyszerre? Hogyan?

Figyelt kérdés

Akik egyszerre tanulnak/tanultak két idegen nyelvet, azok hogy oldották meg?


Minden nap mindkét nyelvvel egyformán foglalkozni, vagy felváltva vagy az egyiket vagy a másikat tanulni?


Ha igen, akkor naponta/hetente váltani vagy hogy a legcélszerübbb?


Aki megosztja velem a tapasztalatait, annak nagyon köszönöm már elöre is.



2016. nov. 13. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

"hogy a legcélszerübbb? "

Mindegy.



Maggolni kell. És sokat.

2016. nov. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Dehogy mindegy, jó módszerrel sokkal effektívebben lehet tanulni.


Emellett sosem magoltam semmit, annak semmi, de semmi értelme nincs.

2016. nov. 13. 13:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Iskolában tanulsz két nyelvet ? Mert akkor meg van oldva, amiből éppen számonkérés lesz arra tanulj többet.

Ha nem vagy sulis, akkor pedig emlékezz vissza, 2 nyelv, olyan mint két tantárgy, mindig előfordult, hogy több órára kellett készülni, osszad hát be az időd.

Legjobb nyelvtanulás ha idegen nyelven nézel filmet. Nézzél egyik nap egyik nyelven másik nap másik nyelven. Igazából ahogy neked kényelmesebb, ha keveri az agyad akkor egy nap egy is elég.

2016. nov. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Előbb utóbb bele fogsz bolondulni.
2016. nov. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Max. akkor lehet ilyen esetben barmilyen effektiv tanulasrol beszelni, ha az egyik nyelvet mar C1-hez kozeli szinten tudod, de meg tanulgatsz belole ujabb dolgokat, es a masikat meg elkezdeni melle nullarol. Ket nyelvet egyszerre szinte nullarol felesleges elkezdeni, hacsak nem te vagy Lomb Kató reinkarnacioja, es csak attol megtanulsz oroszul, hogy elolvasod a Haboru es Beket eredeti nyelven. Nulla tudassal :').
2016. nov. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem iskolában tanulom, hanem otthon, szorgalomból.


Köszi a tippeket, egyelöre még az csak egyikkel vagyok filmnézö szinten, a másikkal több még a probléma.

Ezt ugyanis régen tanultam már, a nyelvtant valamennyire még tudom, de szavakat akkor is csak keveset tudtam, egy csomót még el is felejtettem. Emellett csak passzívan értek valamennyit olvasott szövegböl, hallás után gyakorlatilag semmit sem értek, emellett igen erösen kell a szavakat is tanulni, ami elég nproblémás.


De igazad van, iskolában tényleg akár egymás után is vannak órák, szóval csak meg lehet itthon is oldani.

2016. nov. 13. 14:40
 7/7 A kérdező kommentje:
Az utoslsónak: nem nullláról kezdem, mindkettönél van némi ismeretem - csak mindkét nyelvnél más-más az, ami megy és ami problémás, most csak föként a megszervezés a gondom.
2016. nov. 13. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!