Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ilyen alapokkal mennyire...

Ilyen alapokkal mennyire lenne nehéz a francia nyelv elsajátítása nulláról?

Figyelt kérdés
Angolból és németből fölsőfokúm, spanyolból középfokú nyelvvizsgám van. Mi a nehézség/könnyedség ezekhez képest?
2016. nov. 15. 22:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Én úgy tanultam franciát, hogy volt egy angol közepem meg egy német felsőm, és már így könnyebb dolgom volt (elsősorban nyelvtant illetően, de a szókincsben is valamennyire). Spanyolt most tanulok 4 hónapja, a szótanulásban hatalmas segítség a francia. Gondolom valahogy így van ez fordítva is. :)

A nyelvtan nehézsége valahol az angol és a német között félúton van (pl. van nyelvtani nem, de csak kettő, ez kb. olyan, mint a spanyolnál, vannak visszaható igék...), szerintem ezzel ilyen alapokkal nem lehet gond. A szókincset már írtam, hogy sokkal könnyebb lesz így. Esetleg a francia kiejtés, ami új lehet, de ahhoz mindenkinek hozzá kell szoknia (orrhangok, hangkötés és egyéb finomságok...).

Én azt vettem még észre, hogy hajlamos vagyok észrevétlenül spanyol mondatokba francia szavakat beépíteni, ha hasonló hangzásúak. :D Ez gondolom idő kérdése, csak hozzá kell szoknia az embernek.

2016. nov. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!