Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Holland vagy finn nyelvet...

Holland vagy finn nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés
Szeretném idővel mindkettőt megtanulni, de most csak az egyikre van időm. Az érdekelne, hogy melyik a könnyebb, miért, melyik a hasznosabb, és hogy ti melyiket tanulnátok meg szívesebben?

2016. nov. 22. 22:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és az kimaradt, hogy még az is érdekelne, hogy melyiknek könnyebb a nyelvtan és a kiejtése
2016. nov. 22. 22:31
 2/9 anonim ***** válasza:
Én most kezdtem el hollandul tanulni. Ha tanultál németül, kezdetben nem lesz sok kihívás, ha nem, akkor se bonyolult nyelv, azt hiszem. Talán hasznos is, bár különleges nyelvtudásra mindig igény van valahol, szóval a hasznosság helyzetfüggő lehet. A finnről azt hallottam, hogy nehéz.
2016. nov. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hollandban a kiejtés egyébként meglepő néha, de nem vészes, a nyelvtan pedig kb a némettel analóg, bár pár dologban egyszerűbb, pl az E/1-et leszámítva végig ugyanúgy kell igét ragozni singularban, pluralban meg az egész sorban ugyanaz, meg pl csak két névelő van három helyett, és itt néha van logika, pl a személyek előtt 'de' szokott lenni.
2016. nov. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Ha jót akarsz fnnül tanulj. Mert a télapó is onnét ered.
2016. nov. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Németet még most is tanulok és ezért kell választani mert ezeket párhuzamosan nem tudom tanulni. Bár igaz a finnhez most több kedvem van de lehet hogy később bánni fogom, hogy nem hollandot tanultam
2016. nov. 23. 16:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha a finnt jobban szeretnéd, akkor viszont szerintem azt fogod bánni, ha a hollandot választod. Nyugodtan tanulj finnül. :)
2016. nov. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

A holland nagyon könnyű, ha tudsz németül és/vagy angolul, ezt már előttem is leírták. Én tanultam mindkettőt, és szerintem a finn az nagyon nehéz (főleg az elején). Ha nagyon elszánt vagy, csak akkor kezdj neki. Nehezíti még a dolgokat, hogy kevés tananyag áll rendelkezésre hozzá. Én emiatt a hollanddal kezdenék, de ez én vagyok, nem te. :) Hasznosságot illetően a finnt mondanám hasznosabbnak, ugyanis a hollandok nagyon jól beszélnek angolul és németül, ezért azt könnyen lehet nélkülözni. A finnt kevesebben beszélik, éppen ezért különlegesebbnek is számít, és szerintem jobban mutat pl. egy önéletrajzban a finn nyelvtudás, mint a holland.

Sok sikert, akármelyikkel is kezdesz! :)

2016. nov. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

En Finnorszagban elek. Szerintem a finn nyelv csunya, en hollandot tanulnek. Finnorszagban nagyon sokan beszelnek angolul,talan csak a falusi oregebb generacio nem. Viszont ugyanez igaz Hollandiara is. A fovarosban es ahhoz kozel ez igaz a svedre is, amit egyebkent az egesz orszagban kotelezoen oktatnak. Ha tudsz hollandul,a sved se lesz nehez, az is szinte az angol es a nemet kevereke. Finnorszagban a sved hivatalos nyelv.


Szerintem Magyarorszagon tobb a holland vallalkozas, mint a finn, bar a Nokia most nagyon terjeszkedik Budapesten.


A finnt 5 millioan beszelik es nem 10-en, valaki rosszul irta fentebb, legalabbis anyanyelvikent. Nem anyanyelvikent biztos, hogy nem beszelik meg 5 millioan.


Ha tudsz finnul, akkor viszonylag konnyu megtanulni esztul, ami meg jelentektelenebb nyelv, de cserebe meg nehezebb. Bar azonos nyelv csalad, azon kivul, hogy tudjuk mit jelent az, mikor "tapasztani" kell a szo vegehez a toldalekot, illetve nincs akcentusod, a magyar tudas szinte semmit nem fog segiteni. Par szo van, ami nagyon hasonlo, de szamuk kb 10 alatt van es olyan, mint becezgetve hasznalnad. Pl. magyar kez-kasi, vagy magyar Karoly, itt Kari. Sokak szerint dallamos nyelv, szerintem nem, de ez egyeni velemeny. Viszont az igaz, hogy fejlett, gazdag orszag, ertekelik, ha valaki beszeli a nyelvuket, egyre tobb befekteto megy innen Magyarorszagra es mindenkeppen ritka nyelvnek szamit. Ha mar kelloen jol fogod beszelni (kb. felsofokon) sok mindent jobban megertesz majd a sajat anyanyelvedbol is. Szamomra nehany olyan szabaly vagy szo, ami eddig ertelmetlennek tunt ertelmet kapott a finn nyelv tanulasa altal. De kb ennyi, szerintem nincs akkora hasonlosag, mint mondjuk egy angol es egy sved nyelv kozott, holott azert a svedet se fel ev megtanulni egy angol anyanyelvunek.


Van olyan terved, hogy Finnorszagban elj? Ha igen, mindenkepp azt valaszd, mert itt hiaba beszelni mindenki angolul es svedul is, finn nyelvtudas nelkul sehol nem kapsz munkat kiveve az IT-ben az elejen es ha epp nincs ugyanarra a posztra egy finn. Ellenben, ha beszeled a nyelvet...


Ha abszolut csak hobbi, akkor valaszd a finnt, mert ugyis tovabb fogod tanulni, tobb fog megmaradni, ha az vonz jobban.

2016. nov. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát konkrét tervem nagy tervem nincs azzal kapcsolatban hogy kiköltözzek Finnországba. Egyszer-kétszer vagy rendszeresen szeretnék kimenni (ezt még nem tudom). De például tolmácsként talán el tudnék helyezkedni
2016. dec. 1. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!