Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik ilyen esetben felmenté...

Létezik ilyen esetben felmentés, vagy valamilyen könnyítés?

Figyelt kérdés

Ha egy gyermek az általános iskolában B2-es középfokú angol nyelvvizsgát szerez, akkor kaphat felmentést az angol órák alól, vagy valamilyen könnyítést?

Tudna valaki jogszabályt, vagy törvényt mutatni erről?

Előre is köszönöm!


2016. dec. 5. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:
„Könnyítés” alatt mit értesz? Mert gondolom, ha meg tudta szerezni a nyelvvizsgát, akkor a tárgyat „könnyítés” nélkül is el tudja végezni. Esetleg azt megbeszélhetitek a tanárral, hogyha első vagy utolsó óra, akkor arra ne kelljen beülnie (ez nem jogszerű, de lehetséges, hogy belemennek) de ha nap közben van, akkor ha nem is megy órára, felügyelet alatt kell lennie (például beülhet a könyvtárba, nem tudom, azzal mennyire vagytok előrébb).
2016. dec. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem a könnyítést, hogy mondjuk nem kell dolgozatot írnia, vagy esetleg nem kell órára járnia. Akkor erre hivatalosan nincs semmi kézzelfogható?
2016. dec. 5. 09:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha abból akarsz érettségizni, akkor célszerű bejárni, legalább a szintentartás érdekében. De amúgy intézménye válogatja.
2016. dec. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nincs rá, osztályozó vizsgát kell tenni az egész ált.sulis anyagból és úgy lehetséges (de ebbe sem megy minden iskola bele), de mivel jegyet kell kapni a tárgyból ha nincs osztályozó aminek a jegye beírható lenne meg kell írni a dolgozatokat. Plusz középsuliban ha megvan az angol érettségi ott már lehetséges, hogy utána nem kell bejárni angolra, de ott is az érettségi előtt osztályozó vizsgát kell tenni az egész gimis angol anyagból (gimiben ezt viszont már szinte mindenhol engedik, hogy osztályozóval nyelvi érettségit tegyenek).
2016. dec. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha leerettsegizel elorhozottan, tehat elvegzed az iskola altal tamasztott kovetelmenyeket ertelemszeruen (a nyelvvizsga nem ez), akkor nem kell bejarnod tobbe orara. En is ezt csinaltam anno. 9. evvegen leerettsegiztem, amivel meg lett a nyelvvizsgam is emelten, es eltem boldogan az orokosen szurkalodo angol tanarnom nelkul :D.
2016. dec. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Most latom, altalanosban nincs ilyen, gimiben viszont mar tudsz igy jatszani:)
2016. dec. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2016. dec. 5. 10:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem kaphat, ne is álmodj rola!


Ugyanugy be kell járnia és végigülnie az órát! Nem ülhet ölbetett kézzel, ugyanúgy tanulnia KELL, mint a többinek!


Mivel lósz@@t sem tud! Egy szaros középfokkal azt hiszed, hogy a gyereked perfekt lett? El vagy tévedve!

2019. okt. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!