Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha fel vagyok mentve idegen...

Ha fel vagyok mentve idegen nyelvböl mehetek egyetemre?

Figyelt kérdés
Úgy értem minden szakra kell egy idegen nyelv és ha nekem azt nem lehet mert fel vagyok mentve akkor mi van?

2015. ápr. 23. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor nem kapnál diplomát sem, mivel nyelvvizsgád sincs.
2015. ápr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogyan, de biztos megvan a menete, csak igazolás kell róla szerintem. Legalábbis elég nagy (bocsánat a kifejezésért) szemétségnek tartanám, hogy valaki azért nem végezhet semmilyen egyetemet sem, még egy gyógytornász se lehet belőle, mert nem megy neki a nyelvtanulás. Mert matek érettségi alól is sokan fel vannak mentve, egyetemen volt is egy ilyen csoporttársam, pedig felvételihez kötelező a magyar-matek-töri érettségi. Csak ilyenkor választani kell helyette egy másik tárgyat és azzal kiváltják, amit ugye a bizonyítványba is beírnak.


Nekem általánosban, gimiben és egyetemen is felmentésem volt szóbeli vizsga alól, mert Aspergerem van és nem tudok rendesen, érthetően beszélni (meg amúgy is nehezen szólalok meg), holott a nyelvtanulással semmi gondom. Mégis nyelvi szakra mentem, mert az érdekelt, de ott kell beszélni a nyelvtanulás miatt, csak nekem emiatt írásban kellett letennem azt is, amit mindenki másnak szóban. Nyelvvizsgán is így volt, mert komplexet akartam, nem csupán egy fél bizonyítványt, hogy az írásbelit megcsináltam, csak ehhez is papír kellett a problémámról, amit a Rehabilitációs Bizottságnál kellett kérni, ők leírták, hogy xy helyen/helyeken xy-nal diagnosztizáltak, ez és ez a problémám, és ilyen vagy olyan mentességben részesülök, amit így és így lehet kiváltani.

2015. ápr. 24. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Papírom is van rola hogy fel vagyok mentve idegen nyelvből.
2015. ápr. 24. 15:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor azzal már nincs gond, esetleg annyi, hogy ezt időnként újra kell kérni, mert ha 1 évnél régebbi az igazolás, lehet, hogy nem fogadják el, pedig ez nem olyan dolog, ami két alatt elmúlik.


Nem tudom, hányadikas vagy, esetleg már végeztél-e középiskolában, ha nem, akkor neked nyelvből nem lesz év végi eredményed és érettségin is más tárgyat kell helyette választanod. Felvételin is év végi jegynél másik tárgyat kell megadnod (itt van valami jelölés is, ha jól emlékszem, hogy xy ok miatt adod ezt meg). Meg ugye az ezt igazoló összes papírt fel kell töltened mind az érettségihez, mind az év végihez.


De a felvin van elérhetőség, telefon és e-mail cím is, ha őket felkeresed, elmondják, mi a teendő ilyenkor pontosan.

2015. ápr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem Köszönöm!!!
2015. ápr. 29. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!