Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek angol szóbeliből...

Szerintetek angol szóbeliből melyik nyelvvizsgára menjek? BME, Origo vagy Társalkodó?

Figyelt kérdés
Kinek mi a véleménye, tapasztalata róluk?
2016. dec. 9. 10:57
 1/4 rubardo666 ***** válasza:
100%
ORIGO
2016. dec. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem sem a BME-t, sem a Társalkodót, de nekem mindenki az Origot ajánlotta. Elkezdtem kidolgozni a tételeket, nem is jutottam a végére, mire mennem kellett vizsgázni. Nagyon kedvesek és segítőkészek voltak a vizsgáztatók (Debrecen, de gondolom máshol is így van). Elsőre meglett. Én még akkor voltam, amikor csak egy magnó feladat volt. Azt háromszor lehet meghallgatni, és magyarul kell rá válaszolni. Tehát, ha még nem is hallasz ki valamit pontosan, akkor is jó eséllyel ráhibázhatsz a tippel :) Ahogy hallottam, a mostani plusz egy magnó nem jelent plusz nehézséget. B2 szintről nyilatkoztam :)
2016. dec. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó, szintén Debrecen :D

Most a Bme-t ajánlották, de hasonló szerintem az Origo is!

Köszönöm, hogy válaszoltál!

2016. dec. 12. 15:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az angol közepet az Origónál, a német közepet a Társalkodónál csináltam. Nem tudom, hogy a nyelvvizsgaközpontokon, az én szorgalmamon, vagy a felkészítő tanáraimon múlt-e, de mindkettőre kb. ugyanúgy és ugyanannyit készültem, s a német mégis sokkal jobb lett. Külön csináltam az írásbelit és a szóbelit. Az angol 69% és 60%-os lett (a magnóhallgatás éppen hogy meglett, az írásbelinél azt hiszem a magyarról angolra fordítás nem ment olyan jól), a német írásbeli 74%, a szóbeli pedig azt hiszem 78%-os lett. (Nem emlékszem pontosan, de az biztos, h jóval 70% fölött volt mindkettő). Németet akkor 3-4 éve tanultam, az angolt kb. 8 éve, de az ált. isk.-ban nem volt olyan jó az oktatás, szóval a gimiben kb. alapszintről hoztak fel középszintre.


Most a Társalkodónál csinálom a felsőfokot. Az egynyelvűt. Nézd meg a feladatokat szerintem. Nekem a Társalkodóról vannak jó benyomásaim, de ez nem jelent semmit. Meg azért én már kb. 8-10 éve középfokúztam mindkettőből. :-D

2017. jan. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!