Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kedveljem meg a németet...

Hogyan kedveljem meg a németet? Van itt olyan aki németországban tanul, dolgozik?

Figyelt kérdés

Mivel németországban élek, szükségem van(lenne a német nyelvtudásra. Tisztában vagyok vele itt az angol nyelvvel nem sokra mennék,pedig azt szivesebben és gyorsabban is tudnám tanulni..

Hogyan kedvelhetném meg a német nyelvet, hogyan legyen kedvem tanulni...?

Ti miért szeretitek a németet? Van itt vki aki itt kint tanul német iskolában/egyetemen, vagy dolgozik? Milyen területen dolgozol és mi a haszna szted ennek a nyelvnek?



2016. dec. 12. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtanulod a németet elég hamar, akkor könnyebben fogod tudni az angolt (amit itt mindenki 5-töl tanul) megtanulni, mert egyrészt itt sokkal jobban tanítják, mint MO-on, másrészt németen keresztül sokkal egyszerübb.


Emellett rengeteg infó van németül (többek közt orvosi szakirodalkén MO-on is német köynveket használnak)


De ha Németországban élsz, akkor másokkal is csak akkor tudsz kapcsolatba kerülni, megbarátkozni valakikkel, ha tudsz velük beszélni.

2016. dec. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Basszus! Ha Németországban élsz akkor az maga a menyország!


Miért mentél oda?


Én anno sok-sok éven át angolt tanultam.

De esélyem sem volt akár csak Angliába eljutnom.


Aztán egy munka során kikerültem pár napra Németországba (volt mellettem aki tudott németül).


na attól kezdve láttam, hogy van fény az alagút végén, lehet a szomszédba is menni, csak minimális nyelvtudás kell hozzá, és sokkal, de sokkal könnyebb nyelv mint az angol, úgyhogy nekiálltam, és a sok sikerélmény során megszerettem a nyelvet.

2016. dec. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Németországban élek 22 éve. Itt jártam egyetemre, itt dolgozok, itt alapítottam családot. A német is egy nyelv, mint a többi, nem szebb, de nem is csúnyább mint a többi. Amíg idegen és "kivülről" hallod, addig valamilyen véleményed van róla, előítéletekből, hangzásból, stb. kialakul benned, hogy ilyen vagy olyan. De minél jobban a magadévá teszed - minél jabban "megszelidited magadnak", hogy a rókás példával jöjjek a Kis Hercegből -, annál jobban belülre kerülsz és egy idő után észrevétlenül az intellektusod, az érzéseid, a lényed része lesz. Mi a motiváció? Gondolj bele, ezen a nyelven él és hal, szeret és örül, a tudását, gondolatait és érzéseit osztja meg másokkal vagy 100 millió ember, csak Németországban több mint 80 millió. Ez a világ nyílik meg előtted és éled meg egy "második magadként" ha bevállalod ezt a kihívást. Ha nem vállalod be, akkor sohasem fogod megtudni, hogy mit vesztettél, jobban mondva mint nem fogadtál el az élettől helyzetednél fogva (hiszen itt élsz), amit az felkínált.
2016. dec. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"amit itt mindenki 5-töl tanul"


Nalunk mar harmadikban is tanulnak. Sot elsoben es masodikban mar valaszthato volt, harmadikban meg kotelezo :)

2016. dec. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy egy idegen nyelvet jol megtanulj, sok motivaciora van szükseg. Ha ez meg van, akkor szinte jatekosan veszed magadra ezt a kihivast. A nemet nyelven sok mindent rövidebben, es pontosabban ki tudsz fejezni, mint magyarul. Egyszer csak eszreveszed, hogy szivesebben olvasol mar ezen a nyelven, es szinte szivesebben is beszelsz, vagy legalabbis nem latsz nehezsegi különbseget a ket nyelv között. Ha Nemetorszagban elsz, hosszu tavon csak ugy tudsz dolgozni, baratokat szerezni, ugy lehetsz boldog, es sikeres, ha tudod ezt a nyelvet. Egy idegen nyelv birtoklasa azt is jelenti, hogy azt a gondolkodasi, viselkedesi kulturat, ahol elsz, a magadeva teszed. Ha mar ezen a nyelven gondolkodsz, es nem forditod le az anyanyelvedre, amit akarsz mondani, akkor kezdödik az, hogy elvezel nemetül beszelni, es egy csodalatos vilag nyilik ki elötted, es gazdagabbnak erzed magad ettöl a tudastol!
2016. dec. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

"amit itt mindenki 5-töl tanul"


Nalunk mar harmadikban is tanulnak. Sot elsoben es masodikban mar valaszthato volt, harmadikban meg kotelezo :)


IGEN, a különbség csak annyi, hogy itt két év után a gyerekek rendesen filmeket tudnak mindenféle felirat nélkül nézni, könyveket olvasni, vagy ha egy angolul beszélö emberrel találkoznak, akkor azzal el tudnak beszélgetni különösebb gond nélkül.

MEg 7-8-ban már vannak olyan órák, ahol a tananyaghoz (eredeti) angol kiegészítö anyagok vannak és az a gyerekeknek nem okoz semmiféle problémát.


Ezt a mo-i nyelvoktatásról nem lehet elmondani, ott ugyan sokáig, sok évig tanulják, csak használni nem tudják.

2016. dec. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Ugye most nem az angol tudásról beszéltek? Németek alig mekegik az angolt. Gimisek, 15-16 éves korosztály, de alap dolgokon kívül alig értenek meg valamit. A kiejtésről meg már ne is beszéljünk.


Én is Németországban élek már egy pár éve. Eleinte nehéz volt rávenni magamat, hogy becsületesen tanuljam a nyelvet, mert egyszerűen nem tetszett. Amikor ott az angol, amit imádok, egy gyönyörű nyelv és mindig is szerettem volna a C2-es nyelvvizsgát letenni belőle. De egyszerűen a német mellett nagyon el kellett hanyagolnom. Aztán jött az összemosódás, mivel a kettő nyelv hasonló. De 1 év ittlét után valahogy megszerettem a nyelvet. Azóta nincs sok gondom vele. Sokat segít, ha a némettel sikerélményeid vannak. Az első nap amikor egyedül el tudsz valamit intézni úgy, hogy megértetted mit mondtak neked és téged is megértett az adott személy. Nekem már az is adott egy kis reményt, amikor bevásárlás után tudtam, hogyan kell szép napot kívánni, amit az eladó meg is értett és megköszönt, majd viszont kívánt.


Lassú folyamat, de ne add fel, aztán majd minden jobb lesz.

2016. dec. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

"Németek alig mekegik az angolt. Gimisek, 15-16 éves korosztály, de alap dolgokon kívül alig értenek meg valamit. A kiejtésről meg már ne is beszéljünk."


Miert otthon mennyivel jobb a helyzet, ott mindenki mekeg angolul vagy nemetl legalabb alapszinten egy hivatalban, mondjuk postan/bankban/biztositonal? A kiejetes valoban nem annyira jo, de megis van. Nem tudom te merrefele laksz Nemetorszagon belul, de itt, ahol en vagyok, rengeteg helyen ertenek es beszelnek legalabb alapszinten angolul, ugy, hogy megertsd.Ha meg megse tud valaki, keritenek egy olyat, aki tud. Hozzallas kerdese.

2016. dec. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudsz ott járni (nyelv) tanfolyamra?
2016. dec. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2. válaszolónak üzenem: először németet tanultam, de angolt akartam ( bevallom főleg a dalszövegek miatt :) és kínszenvedés volt a német, majd elkezdtem az angolt, na de nagyon nem ment.

Rájöttem hogy a német sokkal könnyebb és jobban is értem a német beszédet, az angolt meg nem , ha le van írva valami, le tudom fordítani sokszor, de slussz.

Ezért újra belevetettem magam a németbe, szeretnék középfokút szerezni És....NAGYON MEGBÁNTAM HOGY ANNO ABBAHAGYTAM!

2017. jan. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!