Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miről kéne észre vennem, hogy...

Miről kéne észre vennem, hogy egy szó hímnemű, nőnemű, vagy semleges? Illetve mikor tárgyeset, vagy részeseset?

Figyelt kérdés
Valaki leírná részletesen ?

2016. dec. 14. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
hát meg kell tanulni mindet egyenként
2016. dec. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Melyik nyelv esetén?
2016. dec. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mivel a kulcsszavaknál "német" látható, bátran következtetek arra, hogy a német nyelvre kíváncsi.


A válasz pedig az, hogy mindegyik szóhoz meg kell tanulni, mivel semmilyen általános logika nincs a névelők és főnevek párosításához (kivéve, ha többesszámban van, akkor mindig "die").

2016. dec. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulni szavankent. Vannak olyan alalanos szabalyok, hogy a kicsinitokepzos szavak, amelyik -chen, vagy -ling vegzosldesuek, semleges nemuek, illetve aminek termesztileg megallapithato a neme pl. ferfi, kanca stb. annal adja magad a him, vagy a nonem. (Mondjuk a kislany pont -chen-re vegzodik igy ez egy kivetel.)


Az eseteket en ugy tanultam meg anno, hogy elolvastam a mondatot es rakerdeztem.

2016. dec. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A természetes nem: a hímnemű élőlény der, a nőnemű die, a kicsinyeik das. (Ezért a kislány itt épp nem kivétel, hanem -chenre végződik.)


Vannak szabályszerűségek:

- amit már említettek, a -chen, -lein végűek mindig das

- az -ung, -heit, -keit, -schaft végűek mindig die

- az -er, -ner, -ler végű mindig der


Az idegen (jövevény) szavakra, internacionalizmusokra is van szabály. Auto, Kino, Museum stb. das


Aztán pl. autómárkák: der z.B. der Audi

Folyónevek általában die z.B. die Donau

és még sorolhatnám...

2016. dec. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Rick Mave ***** válasza:
100%

Itt egy egészen jó összefoglaló a "der,die,das" szabályairól:


[link]


#5) A folyók névelőjénél én inkább úgy fogalmaznék, hogy nagyobb részben "die", de azért van sok "der" névelőjű folyó is, így pl. Rhein, Main, Neckar, Inn, Amazonas, Orinoco, Mississippi, stb.

2016. dec. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
A hímeknek kukijuk van a nőstényeknek meg nunijuk. Ez az igazság.
2016. dec. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket !
2016. dec. 15. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!