Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire éri meg angol filmeke...

Mennyire éri meg angol filmeket nézni tanulás céljából?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom, hogy sokan így értek célba, de most nem azért, de elég sok a szleng, a hiányos vagy módosított szerkezetek stb a filmekben.

Hogy lehet így felkészülni?


2016. dec. 22. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Mire felkészülni? Nyelvvizsgára? Arra valóban nem tökéletes, de sokkal tobb, mint a semmi es szórakoztató is.

A nyelv beszélt használatára, elő nyelvre? Arra pont, hogy jo, senki sem irodalmi angolt beszél, szerinted a közember nem pont, hogy azokat a nyelvi elemeket használja vagy mellőzi, amiket a filmekben? Elvégre nekik és általuk készül.

2016. dec. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A hallgatós résznél meg majd vukod, mikor meghallod az amerikai szlengben beszélő srácot... Én 6 éve angolul olvasok és nézek mindent (filmek, sorozatok, youtube), emiatt az akcentusokkal sincs problémám, a nyelvvizsgán is simán értettem minden szavát az amcsinak is.

Amúgymeg a legjobb gyakorlás kiköltözni adott országba. Ott se beszélnek 100% tökéletes nyelvtannal.

2016. dec. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A szlenget kiszótárazod, ennyi. Az elején nekem is nehezen ment (középfokút már megcsináltam mikor filmeket kezdtem nézni angolul), de aztán egyre könnyebb és könnyebb. Az elején viszont muszáj szótárazni, így tanulsz.
2016. dec. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!