Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha elakarom sajátítani az...

Ha elakarom sajátítani az angolt, akkor mit kell belőle megtanulnom?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni angolul, legalább annyira, hogy tudjak beszélni és értsem, amit mondanak. Ehhez mit kell megtanulnom? Eddig ezek vannak meg:

- szavak

- igeidők

- segédigék

- határozók


A szavakhoz találtam, olyan oldalt, ahol az összes angol szó fent van. Az igeidőket is megtudom tanulni, mert ahhoz is találtam, ahol mind a 12 igeidő fent van példamondatokkal, magyarázattal. A másik 2-re még nem találtam oldalt. Amit felsoroltam, azokon kívül kell mást tanulni angolból?



2016. dec. 24. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem jobb volna olyan nyelvkönyvet beszerezned, ahol nem szavakból rakod össze a mondandódat, hanem szituációkat ír le: vonaton, boltban, színházban...s abból vonod ki a nyelvtani szabályokat? Én németül tanultam így. Könnyebb volt, mert nincs olyan kacifántos kiejtés, mint az angolban. S az egy dolog, hogy én tudtam lassan beszélni, de amit mondtak, nem értettem:(Írásban most is jobban megértem, mit akar a másik:)
2016. dec. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%

- segédigék - auxuliary verbs

- határozók - adverbs

- melléknevek - adjectives

2016. dec. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy gondolod, hogy bemagolsz egy csomó szót és nyelvtani szabályt és akkor majd érted, amit mondanak? Ez nem így megy, nagyon nem.

Az elsőnek igaza van + később nézz rengeteg videót, ahol téged érdeklő témákról van szó.

2016. dec. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ez így nagyon nem jó. Meg is mondom, miért. Tegyük fel, megtanulod a létező összes szabályt, de a gond ott kezdődik, amikor beszédnél kutatsz az agyadban a szabály után (lévén, hogy gondolom, kezdő is vagy). Vannak olyan szituációk, amikor abszolút nem tudsz mit kezdeni velük, hidd el. Szóval, ne így tanulj! Keress valakit, aki tud angolul, és vele napi szinten beszélj, de csakis angolul. Továbbá olvass ezen a nyelven könyveket, szótárral magad mellett, hogy amit nem értesz, gyorsan meg tudd nézni. Az igeidők mindenképpen kellenek, azokat jól jegyezd meg, de egy idő után már zsigerből fog jönni minden. Ha kell még segítség, írhatsz! :)
2016. dec. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Először a szókincsedet kell bővíteni, aztán megtanulni egyszerűbb/nem túl nehéz mondatokat alkotni. Amikor ez megvan, beszélgess sokat az interneten angolul. Nekem így sikerült.
2019. jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!