Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magán nyelvtanarral milyen...

Magán nyelvtanarral milyen tempóban lehet haladni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, egy tök új nyelvet szeretnék megtanulni, felnőttként (25), tehát már dolgozom, így csak hétvégén van időm órára járni, hétközben nemigen lenne rá idő, korán kezdek, későn végzek. Nem kell bonyolult nyelvre gondolni, hanem pl spanyol, francia, ilyesmi. Szóval arra gondoltam, hétvégére probalnám időzíteni (lehetséges?), két órát. Mellé van lelkesedesem es szorgalmam. Szerintetek ilyen tempóban mennyi idő alatt lehet eljutni egy alapfokra, majd egy kozepfokra?


Az angolom is segítségre szorulna, emelt érettségiztem belőle, de elég gyenge lett tanár híján, 52℅, szóval nem kaptam nyelvvizsga papírt. Szerintetek heti két maganoraval mennyi idő alatt jutnek el egy erős középszintre? Szeretek a nyelvvel foglalkozni, de nem tudok felépíteni egy tematikát, kell, hogy valaki diktálja a tempót.


Szóval szerintem először az angolt szeretném megcsinálni, utána szeretnék olyan nyelvet, ami vonz is.


Tapasztalatok, vélemények? Előre is köszönöm!


2017. jan. 3. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha otthon nem foglalkozol vele, akkor járhatsz évekig is tanárhoz, nem fogsz fejlődni
2017. jan. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom. Nem értem, esetleg írtam valahol, hogy a szorgalmam és lelkesedésem ellenére nem óhajtok foglalkozni azzal, amire heti 5-6 ezret szánok? Ha nem tudsz érdemben hozzászólni, minek okoskodsz feleslegesen...?
2017. jan. 3. 11:39
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Azt mondják a hozzáértők, hogy angolból a középfok eléréséhez 5-600 óra szükséges. Így heti két órával ez 5-6 év, ha rászánsz még heti két órát önálló tanulásra, akkor 3-4 év.
2017. jan. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És a nem szakértők mit mondanak? 5-6 év rohadt soknak tűnik ahhoz képest, hogy elvileg személyre szabottan megy a dolog. Persze tanulnék én szorgalmasan mellette, de csak hét két órára futná anyagiakban. Szóval 5-6 év.. Ezt kétlem... Személyes tapasztalata nincs vkinek?
2017. jan. 3. 11:54
 5/8 A kérdező kommentje:
Heti kettőre futná*
2017. jan. 3. 11:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha tanárhoz nincs időd elmenni, akkor otthon sem fogsz tanulni. Ezt te írtad, h nincs időd. Egyébként meg, honnan tudjuk? Nem tudjuk mennyire van jó érzéked a nyelvekhez. Én kevesebb, mint fél év alatt megtnaultam angolul középfokú nyelvvizsgára a 0-ról, már meg több idő alatt, ez nem így megy
2017. jan. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
"Nem kell bonyolult nyelvre gondolni, hanem pl spanyol, francia, ilyesmi." - aha.. elobb ugorj neki annak az angolnak, es utana terjunk ra ezekre a "nem bonyolult" nyelvekre. De egyebkent toled fugg. Nekem volt erdeklodesem egy ritka, bonyolult nyelvhez, meg is tanultam B1-B2 koze 7-8 honap alatt. Erdeklodes nelkul valoszinuleg evekbe telne. Eloszor mindenkepp az angolnak fuss neki. Es nem magolni meg tanulni kell, hanem az eleted reszeve tenni a nyelvet.
2017. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Carragher_x ***** válasza:
100%

Igazából nem az a lényeg, hogy a tanárnál mennyi időt töltesz, hanem az hogy összesen mennyit foglalkozol a nyelvtanulással, mennyire érdekel, mennyire van motivációd és mennyire folyamatos az amit csinálsz.

Ha napi szinten 1-1,5 órát ráfordítasz, akkor újrakezdőként vmit nagyon rosszul kell csinálnod ahhoz, hogy max 1 éven belül ne legyél a kívánt erős középszinten. Az a napi 1 óra pedig egyáltalán nem sok, ennyi üresjáratot simán lehet találni bárki napjában. Ha máshogy nem megy akkor olyan időszakokat kell kihasználni, mint munkába/hazajárás, házimunka, stb.

2017. jan. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!