Német nyelv nehéz?

Figyelt kérdés
Angolhoz viszonyítva mennyire tanulhatóbb? Nem tanultam németet, de szeretném elkezdeni, persze nyelviskolában.

2017. jan. 3. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg azt mondják , hogy a német után az angol könnyen megy, fordítva nem tudom mi a helyzet...én speciel angol után franciát tanultam...ha van nyelvérzéked és szorgalmad akkor egyik nyelvvel se lehet nagy problémád ;)
2017. jan. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyet értek az első válaszolóval, van benne nehézség, de ha megtetszik és van érzéked, akkor simán megy.

Nekem speciel egyáltalán nem áll rá az agyam: gimiben meg általánosban tanultam németet, angolt csak gimiben, mégis jobban megy, nyelvvizsgám is lett belőle. Azóta tanulok és tanultam franciát és olaszt, mindkettővel jobban megbarátkoztam, mint a némettel. De ne az én véleményem legyen a döntő. :)

2017. jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nehez.
2017. jan. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Angolhoz viszonyítva semennyire sem tanulhatóbb. A német sokkal nehezebb és bonyolultabb, több a kivétel, mint a szabály. :D

Nyelviskolában érdemes lehet elkezdeni, ha van nyelvérzéked vagy szorgalmad, menni fog.

Nekem személy szerint nem ment, 5 évet tanultam angol előtt, aztán közben.

2017. jan. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tobb a kivetel mint a szabaly?? Mar ne haragudj, de ez hulyeseg. Vannak kivetelek, persze, de alapvetoen egy nagyon logikusan felepitett nyelv kovetheto szabalyokkal, amik nem nehezek, csak sok van beloluk. Amit irtal esetleg a franciara igaz.
2017. jan. 4. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#1-esnek igaza van. Német után angolt tanulni könnyű, fordítva viszont nem igaz. Miért? A német szórendileg sokkal kötöttebb, rengeteg ragozás (főnév, melléknév, ige). Ami mellette szól, "csak" 6 igeidő van, amiből gyakorlatilag 2-őt nem is használnak. (Anyanyelvűek valószínűleg igen, de nyelvtanulók nem.) Szóval nehéz, de ha folyamatosan, rendszeresen tanulsz, elsajátítható.

Die deutsche Sprache ist schwer, aber logisch.

Én német szakos vagyok, tanultam angolt, de túlkombináltam (épp az előzőek miatt).

2017. jan. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a német után az angol könnyű volt, bár fordítva nincs tapasztalatom. Általános és középiskolában, összesen 12 évig, majd az egyetemen 1 évig tanultam a németet, illetve még egy évig a gazdasági németet. A névelőkkel mindig is gondom volt, persze ami szabály szerint van azt tudom. Mivel a névelő alapján sok a ragozás, így sokkal nagyobb az esély, hogy hibás legyen egy mondat, mint az angolban. Az angolban nem igen van igeragozás sem, németben ragozza az igét minden időben.

Lehet, hogy a német jobban követi a szabályokat, de számomra az angol sokkal leegyszerűsítettem nyelv, 1 éve tanulom és semmiféle bonyodalmat nem látok benne, csak úgy ragadnak rám a szavak. Lehet, hogy nekem nincs érzékem a némethez, mindenképp javaslom, hogy kezd el tanulni és majd meglátod, de én azt mondom, hogy az angolnál jóval nehezebb (legalább is számomra).

2017. jan. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Angolt és németet is tanultam, nekem az angol a nehéz, a német nyelvtan logikus és sokkal könnyebb, a beszéd meg főleg könnyebb és jobban megértem.


Egyénfüggő.

2017. jan. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én általánosban emelt szinten tanultam angolul , már kb középfokon ment, majd egy 5-éves előkészítőévvel induló kéttan németes osztályba kerültem és sokkal de sokkal jobban ment a német mint az angol de komolyan, jó eleinte meg kellett szoknom a kiejtést , hogy névelőt kell tanulni a főnevekhez meg azokat nagy kezdőbetűvel írni, de kb 2-3 hét alatt belerázódtam! :) Úgyhogy szerintem nem nehéz .angol után se sőt a német egy nagyon klassz nyelv és szerintem szép is :D sokan azt hiszik, hogy a német egy hörgős nyelv, pedig egyáltalán nem, rokona a holland, na az tényleg kicsit olyan . De kit érdekel? Ahogy a mondás tartja, az ember annyiféle ember, ahány nyelven beszél.
2017. máj. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!