Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek is sok már?

Szerintetek is sok már?

Figyelt kérdés
A magyar anyanyelvemen kívűl tökéletesen beszélek angolul(plusz van egy angol felsőfokú nyelvvizsgám).Idén kilencedikben kezdtem el nagyon íntenzíven tanulni a német nyelvet.Ha minden jól alakul tizenkettedikre tervezek egy középfokú nyelvvizsgát belőle.Ezek mellett szeretnék itthon csak úgy hobbiból elkezdeni az orosz nyelvet(nem akarom anyanyelvi szinten megtanulni,csak tudjak írni-olvasni,pár alapvető szót,mondatot,ilyeneket).Édesanyám nem nagyon támogatja.Állítása szerint ez már kissé megterhelő lenne nekem.Szerintetek is? Válaszotokat előre is köszönöm! 15/L

2017. jan. 7. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudhatjuk. Kezdd el, és meglátod. Mivel semmilyen külső tényező nem fog kényszeríteni a folytatásra, ha nem bírod, szerintem nincs akadálya annak, hogy belevágj.
2017. jan. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt, hogy mennyire megterhelö, kizárólag te tudod. (Meg emellett a normál tanulásodra is kellö energiát/idöt tudsz-e fordítani - mert végülis az a fö dolog)


De egyáltalán nem ritka, ha valaki 4-5 nyelvet ismer, vannak olyanok is, akik tízel is több nyelvet tudnak.

2017. jan. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Én mindig is irigyeltem azokat az embereket akiknek könnyen megy a nyelvtanulás. Mondom ezt úgy, hogy 8 éve élek Angliában és még mindig az alap angol tudással rendelkezem.

Nyelvet tanulni sosem megerőltető, és mindig jó ha az illető tud is nyelveket tanulni. Ha te nem érzed nyűgnek, fárasztónak akkor tanuld a nyelveket tovább. Később, életen során sokszor fogod hasznosítani a tudásodat.

Bárcsak egy kis nyelvtanulási tehetséget adhatnál nekem :)

38/N

2017. jan. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért lenne három nyelv megterhelő. Azt meg pláne nem tudom, ezt anyukád hogyan tudná eldönteni helyetted. Hisz még te sem tudod, amíg nem próbáltad.


Egyébként nagyon sokan beszélnek három idegen nyelvet, pl. én is, de ezt nem azért mondom, hogy fényezzem magam. Manapság ez kb. szerintem alap kellene legyen. Én inkább úgy érzem, itt lenne az ideje egy negyedikbe is rendesen belevágni végre.

2017. jan. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 jocólali97 válasza:
Haha :D én is középfokra készülök. Viszont én azt mondom neked 12.-re az nem egy középfok lesz hanem egy felső. Ha intenziven tolod 4 even keresztul.
2017. jan. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Miként #2 rámutatott, ezt neked kéne elsősorban tudni, már csak azért is, mert a nyelvvizsga egy részben intelligenciateszt, és neked már van egy felsőfokúd.

Amire vélhetőleg kedves szülőd gondol, hogy alighanem nem állsz meg a gimnáziumi érettséginél, akkor meg a felvételihez elég jól kell tudni dolgokat, és a nap neked is csak 24 órából áll.


Bár ez a "tökéletesen beszélek angolul" ez kissé elbizonytalanított. :D A magabiztosságnak nem az üres kijelentésekben kell megnyilvánulnia. :)

2017. jan. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanígy vagyok mint te! Angol megy, intenzív német és oroszul is meg akarok tanulni még középsuli alatt :D A japánt kezdtem mondjuk el most év elején, mert arra volt lehetőségem és szerintem nem megterhelő. Persze, lassabban haladok vele suli alatt, de még mindig élvezem.


Sok sikert az oroszhoz, tuti menni fog! Ha meg nem bírnád, bármikor lelassíthatsz :D


16/L

2017. jan. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem megterhelő, ha szereted. Én is három nyelven beszélek( egyet egyetemen tanulok) + tervezek még egyet. Ha szereted, akkor nyugodtan vágj bele, aztán meglátod. Ártani nem árthat még egy nyelv ;) 21L
2017. jan. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!