Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik lenne a legjobb választás?

Melyik lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés
Szóval az van hogy jövőre be fog lépni a második nyelv amit ki kell még idén választani. A választható nyelvek : Német, olasz, orosz, francia. A németet semmiképpen nem akarom választani, hiszen az osztályom háromnegyede azt fogja és köztudott hogy minél többen vannak egy órán annál nehezebben tanulod meg. Szóval melyik lenne a legideálisabb? 7 éve tanulok angolt. Mellette nemrég kezdtem el japánul tanulni. Magán tanár, fordító vagy tolmács szeretnék lenni. Ha ezeket figyelembe vesszük akkor melyik a legideálisabb?

2017. jan. 8. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:

"A németet semmiképpen nem akarom választani, hiszen az osztályom háromnegyede azt fogja és köztudott hogy minél többen vannak egy órán annál nehezebben tanulod meg"


Na jó, de csak egyetlen egy nagy csoport lesz?

2017. jan. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen :)
2017. jan. 8. 17:17
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem franciával foglalkozzál, az angol mellett az hasznos lehet... utána olaszul pengén meg fogsz tudni tanulni, az olaszból egy lépés a spanyol, aztán meg tied a világ :)

Apám középszinten tud olaszul, és emellett megérti a spanyolt, a portugált, és a franciát írásban.

Viszont, ha a franciát választod, és esetleg ki is akarsz utazni, akkor arra készülj fel, hogy a tanárom panaszkodott is arra, hogy a haverja nem tudta kivinni a fiát francia iskolába, mert ott nem angolt, meg németet tanulnak, hanem oroszt és kínait, gazdasági okokból... Amúgy milyen a japán? Én is gondolkodok rajta :)

2017. jan. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :) Szerintem a japán kifejezetten könnyű egy magyarnak. Nagyon hasonlóak a nyelvtani dolgok. Ugyanúgy van a ragozás, és sokszor még a mondat összetétele is hasonlít a magyarhoz. Persze nagyon sokat kell tanulni. Viszont szerintem elengedhetetlen a nyelv tanulásához a kultúra szeretete. Visszatérve, szerintem mindenképpen egy nagyon érdekes és szórakoztató nyelv. Ha van időd és kedved szerintem próbáld ki, neked mennyire tetszene :) Remélem tudtam segíteni.
2017. jan. 8. 18:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Amelyik a legjobban érdekel, illetve amihez van passzintható érdeklődési területed, mert úgyis abban lesz a legnagyobb sikered.
2017. jan. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az az igazság egyik sem érdekel semennyire :(
2017. jan. 8. 20:08
 7/9 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok,

Köszi szépen, a japán kultúrát érdekesnek tartom, illetve még az oroszon, és a kínain gondolkodok... na meg, ahogy írtam, francia után rögtön az olasz ;)

De, ahogy te is írtad, egy nyelvhez a kultúrát is szeretni kell, szerintem azt próbáld meg előbb megismerni...

Ha végül a franciát választod, akkor írj egy privátot nyugodtan, és mondom, hogy én miket szoktam franciául nézni, meg olvasni... Habár az utóbbival szinte egyáltalán nem haladok...még...

Sok sikert ;)

2017. jan. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát nem is tudom, lehetséges a francia mert apukám anyanyelvi szinten beszéli viszont nincs ideje segíteni benne :/ és akkor meg maradt z olasz mert az oroszt azt inkább hanyagolnám :D
2017. jan. 9. 21:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem is tud leülni tanulni veled, de franciaul fogtok társalogni, azzal többet nem is segíthetne.
2017. jan. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!