Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondják azt németül,...

Hogy mondják azt németül, hogy rájöttem valamire?

Figyelt kérdés

Rájöttem, hogy te egy nagyon jó ember vagy például.

És a foghúzást? Zahn rausnehmen létezik?



#zahn
2017. jan. 10. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
32%

foghúzás: e Zahnextraktion

Rájöttem, hogy te egy nagyon jó ember vagy:

Ich bin daraufgekommen, dass du ein sehr guter Mensch bist. /Ich weiß, dass du ein sehr guter Mensch bist.

2017. jan. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Rick Mave ***** válasza:
67%

foghúzás = Zahnentfernung


Ugyan a "Zahnextraktion" is ezt jelenti, tehát végső soron ez is korrekt, de ezt aligha mondja valaki így a köznapi nyelvben, még egy fogorvos is elkerülné, mert ötből négy paciens nem értené, annyira szokatlan. Direkt utánanéztem: a DUDEN-ben ennek a szónak a gyakoriságmutatója 1/5, tehát a létező legalacsonyabb érték.


De a "Zahnentfernung" is inkább egy általános fogalom. Ha az ember a fogorvosnál egy fog kihúzásról diskurál, akkor a köznyelvi fordulat az a "Zahn ziehen". Tehát ha a fogorvos közli veled, hogy "ezt a fogat ki kell húzni", akkor azt mondja, hogy "dieser Zahn muss gezogen werden", vagy esetleg "dieser Zahn muss entfernt werden".


Az "ich bin daraufgekommen" pedig ebben a szövegösszefüggésben teljesen rossz, mert ugyan azt jelenti, hogy "rájöttem", de ez mondhatni egy másik "rájönni valamire", éspedig: "valamire emlékezni", tehát amikor valami nem jut eszünkre elsőre, de aztán mégis rájövünk, hogy hogy van. Pl.: "Es fällt mir im Moment nicht ein, wie man es sagt, aber ich komme noch darauf."


Az "ich weiss, dass..." sem igazán jó, hiszen ez szó szerint azt jelenti, hogy "tudom, hogy...", azt pedig nem ugyanaz, mint hogy "rájöttem".


A kérdező mondatába talán a legjobban beleillő kifejezés az, hogy:


"Es ist mir klargeworden, dass du ein guter Mensch bist." (vagy: "..... , was für ein guter Mensch du bist.")

2017. jan. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%

Rájöttem

Ich habe erkannt, dass

2017. jan. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Rick Mave ***** válasza:
56%
Igen, ez is nagyon jó ide.
2017. jan. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%

A legtalalobb ebben az esetben, ahogy Rick is irta:

Es ist mir klar geworden, dass.....

2017. jan. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!