Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Folyamatos es egyszeru mult ido?

Folyamatos es egyszeru mult ido?

Figyelt kérdés

Hogy tudom meg kulonboztetni a kettot?

Tudom hpgy a while meg when

De van meg mas koto szo is? Vagy mas szavak amik ra mutatnal hogy egyszeru vagy folyamatos mult?


2017. jan. 17. 20:37
 1/7 chtt ***** válasza:
100%

mondjuk már alakra sem egyformák

egyszerű: ige második alakja

folyamatos: was/were+az ige -ING-es alakja


as, while után: folyamatos múlt

when, whenever után: egyszerű


a folyamatosnak a nevében is benne van, hogy folyamatos cselekvésről vagyon szó (a múlt egy adott időpontjában)

2017. jan. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen ezt tudom kulon kulon alkalmazni de most epp egy feladatot csinalok ahol elkel donteni melyiket kell hasznalni..

Szemely szerint en nem tudom eldonteni ha nincs while vagy when..

2017. jan. 17. 20:58
 3/7 chtt ***** válasza:
100%
Másolj be belőle pár mondatot, ha van kedved - példán könnyebb elmagyarázni
2017. jan. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

I finished () tge exams at the beginning of June and then I was phoning () several different companies to ask if they had () any work.

In the end i found () a job on the railways. on the first day an inspector told() me that there was () othee students like me who worked() temporarily station

2017. jan. 17. 21:18
 5/7 chtt ***** válasza:
100%

ez csupa, a múltban egymás után bekövetkezett és lezárult cselekvés, ezért egyszerű múlt (olyan, mint amikor egybefüggő történetet mesélsz el: Felkeltem, megreggeliztem, kimentem sétálni, elestem, eltörtem a lábam, stb.)

Tehát:

I finished the exams, I phoned several companies, I found a job, the director told me that there were other students... és az utolsó az egyetlen, ami nekem folyamatosnak tűnik: who were working


nem tudom, segít-e, nekem szokott ez a "múlt egy bizonyos időpontjában folyamatban volt" meghatározás, ha erre rá tudom húzni...


felhívtam néhány vállalatot - nincs benne "egy bizonyos időpont", lezárult, azóta van munkám is

Mit csináltál tegnap ötkor? A barátnőmmel beszéltem telefonon (ötkor folyamatban volt a cselekvés, valszeg előtte öt perccel meg utána öt perccel is beszélt még)

2017. jan. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom. Csak egy kicsit zavaros... hogy miert folyamatos amikor sima

Vagy miert sima ha lehet folyamatos es ez jelenti a problemat

2017. jan. 17. 21:54
 7/7 chtt ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni :(

Idővel, sok gyakorlással talán letisztul. (Nekem valahogy adja magát, mikor folyamatos, de tény, hogy nem tegnap kezdtem az angolt...)

Good luck.

2017. jan. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!