Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyszerű múlt és folyamatos...

Egyszerű múlt és folyamatos múlt használata?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy kell használni őket. Feladatokat simán végig tudom csinálni hibátlanul, de nem értem. Azt tudom, hogy azt kell folyamatosba írni, amelyik hosszú, folyamatos cselekvés. Pl. a play azt tuti folyamatosba kell, míg a hear-t egyszerűbe, mert rövid. De nem tudom, hogyan kell használni. Én nem csak feladatokat akarok megoldani, hanem beszélni is olyan mondatokat. Hogy kell használni?

2017. jan. 8. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egyszeru multat olyankor hasznaljuk, amikor az adott cselekves mar nincs hatassal a jelenre, lezarult, pl.I went to cinema, I washed the dishes.

Iletve kombinalhato a folyamatos multtal, pl Jane was sleeping, when Dave called her

Tehat egy hosszantarto cselekvest megszakit egy hirtelen dolog, azaz Jane aludt hosszan, amikor hirtelen Dave felhivta ot, ezzel megszakitva a hosszantarto allapotot. Ilyenkor mindig a hirtelen esemeny kerult egyszeru multba.

Folyamatos multat hasznalunk egymassal parhuzamosan folyo esemenyeknel is, pl.I was watching TV while my mother was cooking. A ketto egyszerre zajlik es mindketto folyamatos multba kerul.

Tortenetmeselesnel is elokerulhet, a hatterinformaciokat szokas igy elmondani, pl.Once upon a time, there was a very beautiful day. The sun was shining, the birds are singing, tehat kvazi a "rizsat" teszed ebbe, ami nelkul azonban megis sivar lenne a tortenet.

2017. jan. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*the birds WERE singing, termeszetesen
2017. jan. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!