Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miből tudok felkészülni angol...

Miből tudok felkészülni angol középfokúra (B2)?

Figyelt kérdés
Végeztem (az Oxford-i egyetem által elismert) teszteket, ami alapján a nyelvtanom C1-es, a szövegértésem A2-es, míg a hallásértésem B1-es szinten van nagyjából. Leginkább a szókincsemet szeretném fejleszteni. Ti ajánlottok? Értelemes válaszokat várok!

2017. jan. 18. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Oxford Exam Excellence c. könyv kiváló szókincs bővítés céljából (akár C1-es szintre is)
2017. jan. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jan. 21. 01:40
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem a headway upper-intermediate és az advance könyvek jöttek be de nagyon;

ha viszont valami szárazat akarsz, akkor ugyanígy az upper illetve az advanced a New English File sorozatból

2017. jan. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szóbelin ne a nyelvtanra alapozd a beszédet. Ne görcsölj rá a helyességre ( de ne is értelmetlen legyen 1-1 mondat ) ,hanem a folyamatos beszédre figyelj.

Szókincset filmekkel, videókkal simán fejlesztheted

2017. ápr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kifejezetten nyelvvizsga feladatok vannak benne, de én a Traveller-t kiemelten tudom ajánlani új szavak, kifejezések, idiómák tanulása szempontjából! Szerintem magasan az egyik legjobb. Én most gyűröm a C1-eset, de van B1, B2-es verziója is természetesen. Sok sikert és kitartást kívánok! :)
2017. máj. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: Személy szerint Exam Exellence-t én kevésnek érzem a biztos C1-es szinthez, de B2-höz bőven elég, jók a feladatok, +CD is jár hozzá.
2017. máj. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!