Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg angolul?

Hogyan tanuljak meg angolul?

Figyelt kérdés

Nyelvi előkészítő évfolyamon vagyok, már fél éve, de mintha semmit se haladt volna az angoltudásom. :( Egyszerűen nem tudok mondatot összerakni a fejemben. Szoktam filmeket nézni angolul, magyar felirattal, de igazából ez se hoz változást.. ha meg felirat nélkül nézem, akkor meg max 1-2 mondatot értek belőle. :( Magántanárral nem szeretném terhelni a szüleimet. Ti hogyan tanultatok meg angolul? Valami tipp esetleg?

15/L


2017. jan. 22. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem sosem volt problémám az angollal, de megpróbálok neked néhány tippet adni.

-tanulókártyák: írj fel szavakat/ kifejezéseket a kártyák egyik oldalára, a másikra a jelentésüket (ez a szavak tanulásában segít)

Vagy kérj meg valakit, aki jól tud angolul (osztálytárs, szülő, pasi, unokatesó, bárki...) hogy írjon fel egy mondatot magyarul a kártya egyik oldalára, a másikra pedig ugyan azt angolul (akár úgy is, hogy azokat a szavakat, kifejezéseket, amik ugyanazt jelentik pl I-én, dog-kutya ugyanolyan színnel írja) Te pedig a magyar oldalt megpróbálod lefordítani, majd tudod ellenőrizni.

-Postit-re (azok a cetlik, amiknek egyik fele ragad)kiírhatsz szavakat és kiragaszthatod olyan helyekre, ahol sokszor látod (kislámpára, egy fiókra, az íróasztalodra, a wc ajtóra, hűtőszekrényre, bárhová)

-amikor elkezdtem angolul tanulni rengeteg "mondatlevezetést" csináltam, tehát volt egy angol mondat és minden szavára rákérdeztem: pl John sometimes plays in the garden with his dog. És elkezdtem:

John sometimes doesn't plas in the garden with his dog.

Does John sometimes play in the garden with his dog?

Yes, he does./No, he doesn't.

Who does sometimes play in the garden with his dog? (John)

How often does John play in the garden with his dog? (sometimes)

What does John do sometimes in the garden with his dog? (play)

és így tovább

Egyébként én utáltam, de elég hasznos a kérdések szórendjének begyakorlásával. Sosem voltam benne jó, valamit mindig kihagytam/elírtam, szóval ha valaki észrevesz valamilyen hibát szóljon. Ezeket a levezetéseket nehéz magadnak ellenőrizni, így csak akkor ajánlom, ha van valaki aki ezt megteszi és emellett jó angolos is.

-hasznos lehet, ha gyakorolsz valakivel, aki jobban tud angolul (osztálytárs, szülő, szomszéd lány, akárki) és vele beszélgetni angolul.

-Megbeszélhetnéd a tanárral, hogy veled ilyen dolgokat gyakoroltasson, vagy esetleg hozzon neked 1-2 mondatalkotós feladatot, mert neked ez a rész homályos.

-Ha van angolszakkör a sulidban nyugodtan menj, még akkor is próbáld meg, ha egy másik osztály tanára tartja. Biztosan nem hajítanak ki.

-A filmeknél az a tanácsom, hogy olyan filmet/sorozatot (szerintem a sorozat jobb, mert ha szépen ejtik a szavakat, és úgy összességében megfelelő nyelvtanulásra, akkor nem csak 2 óráig veheted igénybe, hanem akár több évadon át) válassz, amit szeretsz és már többször láttál, nagyjából tudod, hogy az egyes helyzetekben miről beszélnek. Így könnyebb lesz kivenni, hogy milyen szavakat mondanak ki. Ha feliratosan nézed, akkor ne csak a feliratot olvasd, hanem a feliratban lévő szavakhoz halld meg az angol megfelelőjüket.

-A magántanár pedig egészen jó ötlet lenne, de ha tényleg nem álltok túl jól anyagilag, akkor megpróbálhatsz egy ismerőssel/rokonnal angolul beszélni (mint ahogy fentebb már írtam.)


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem lesz olyan amit hasznosnak találsz.

2017. jan. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*play
2017. jan. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen nem tudok mondatot összerakni a fejemben. Szoktam filmeket nézni angolul..."

Ez a kettő annyira más, mint a toronyóra meg Einstein értekezései.

A "mondatok összerakását" mondatok összerakásával kell gyakorolni.

2017. jan. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!