Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljuk a szavakat?

Hogyan tanuljuk a szavakat?

Figyelt kérdés

Fordítással tanuljuk meg?

Külön szavakat tanuljunk vagy komplet mondatokat?


Angolról van szó.

Nekem egyik problémám hogy nem tudok mondatokat alkotni még mindig Pedig nagyon sok szot tudok és hallás után is Már ki hallom a szavakat De természetesen nem értem.


Nehezen megy az angol mondatok fordítása és az értelmezése és alkotása.

Pl megtanulom a szavakat és ha már mondatba vannak más (ismert) szavak mellet akkot már nem tudom helyesen értelmezni. Néha meg is változik a jelentük és ez bezavar..


Olvasok könyveket és folyamatosan tanulom a szavakat nyelvtanból viszonylag jó vagyok De hiába néha még igy se értem a mondatot hiába ismerem az egész mondat szavait.


Tudna valaki erre vmi tanácsot adni h hogyan kéne tanulnom h értsem a mondatokat?


2017. jan. 23. 15:29
 1/2 A kérdező kommentje:
és a legnagyobb probléma h nem tudok gyakorolni senkivel pedig tudom azt segítene ezen.. Csak fejben "dolgozok" többnyire.
2017. jan. 23. 15:32
 2/2 anonim válasza:
Szia ! Én elsődlegesen szavakat tanulok.Egyszer egy okos ember azt mondta,hogy először a szavakat kell megtanulni,és a mondat szerkesztése ráér... Próbáld ki a Duolingót ! Ott van olyan feladat is,hogy mondja ki a mondatot.(A mikrofonba) és ezzel ellenőrzi a kiejtésedet.Magyarán tudsz angolul gyakorolni,és vissza ellenőrízni az angol kiejtésedet.Én is egyedül tanulok,úgy mint te.Volt egy netes tanuló parnerem aki nem tartotta az időpontot mindíg késett stb így egyedül tanulok.Egyébként ha megyeszékhelyen laksz pl Miskolc,Debrecen,Kecskemét,Sopron,Budapest akkor van mormon közösség akik misszionáriusok,és ingyen tanítanak angolt.És ez egy vallási közösség,de neked nem muszáj csatlakoznod,hozzájuk ha nem akarod ! És attól függetlenül ugyanúgy részt vehetsz az ingyenes angol óráikon.Itt kiemelném,hogy NEM KELL VÁLTOZTATNOD A HITEDEN,maradhatsz Katólikus,vagy Református,vagy bármilyen vallású.Náluk az angol tanítás szolgálat.Vannak egyházak akik ételt osztanak,a mormonok ingyen tanítanak angolt.És te döntesz ! HA elmész egy alkalomra és nem tetszik akkor nem mész többet,és ennyi .
2017. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!