Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz megtanulni...

Mennyire nehéz megtanulni középfokú szintre franciául?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, úgy gondolom, hogy jó a nyelvérzékem. Harmadéves vagyok egyetemen, emellett kezdeném el.
2017. jan. 26. 01:10
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Szia!

Én két éve tanulom a franciát gimnáziumban, hetente háromszor. Ez a második nyelvem, ezért nem fektetek bele túl nagy energiát, és most olyan A2 szinten vagyok.

Szerintem 2-2,5 év kell egy középszinthez, de lehet, hogy majd jön valaki és azt mondja, hogy ő fél év alatt csinálta meg, valaki meg azt fogja írni, hogy 10 év alatt. Elég szubjektív ráadásul én még nem vagyok középszinten, úgyhogy inkább csak magáról a nyelvről és a tanulásról írnék.

Az elején nagyon nehéz, nem tudtam, hogyan kell kiejteni a szavakat, még most is van, hogy elrontok hosszabb, összetettebb szavakat. A nyelvtan nem felfoghatatlan, de nehéz, szerintem nehezebb, mint az angolban.

Nekem nagyon tetszik ez a nyelv, ha újra kellene választanom a második idegen nyelvemet, akkor is ezt választanám. Ha túl vagy az első néhány heten, akkor már ragadni fog rád, főleg, hogyha jó a nyelvérzéked (és azt írtad jó). Könnyítheti még a tanulást, ha ismersz más latin eredetű nyelvet, például spanyolt.

Sok sikert, nem olyan nehéz, csak akarni kell, más nyelvhez sem kellene kevesebb, mint a franciához.

2017. jan. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem nehéz.

Ha naponta eleget foglalkozol vele akar 1 év alatt is megvan

2017. jan. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Igazából még nem döntöttem a francia mellett, olyan nyelv kellene még az angol mellé, amit jól tudok hasznosítani a munkaerő piacon (eü-i szakmám lesz). Németet már tanultam, egy ideig nagyon jól ment, de utána más tanárt kaptunk, aki nem tanított jól és teljesen elment a motivációm.
2017. jan. 29. 12:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha van már alapod a némethez, akkor lehet, hogy érdemesebb azt elkezdeni, ráadásul akkor ki tudsz menni Ausztriába vagy Németországba dolgozni (már ha vannak ilyen terveid), ezek az országok közelebb vannak, mint Franciaország. De én azt a nyelvet választanám, amihez van motivációm, szívesen tanulnám. Ha nem tetszik a német, akkor ne azt tanuld. Hallgass meg néhány zenét franciául, németül vagy bármilyen nyelven és amelyiknek tetszik a hangzása, az előnyt élvez.

#1 voltam

2017. jan. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!