Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meglehet bennem a kellő tudás...

Meglehet bennem a kellő tudás középfokú nyelvvizsgához vagy esélytelen?

Figyelt kérdés
Lassan 11 éve, hogy angol nyelvet tanulok. 1 éve megpróbáltam az ECL középfokú angol nyelvvizsgát, ami sajnos elég gyenge eredménnyel zárult (főleg a szóbeli része). Tavaly májusban érettségiztem közép szinten angolból és az négyesre sikerült. Idén úgy döntöttem újra megpróbálnám a nyelvvizsgát most februárban, de ezúttal a TELC-et választottam. Járok egy nyelvvizsga előkészítő tanfolyamra. Úgy érzem, hogy a nyelvtannal nincsenek problémáim. Amikor elérünk a szóbeli részekhez mintha minden elfelejtenék és szakadozva, lassan beszélek a többiekhez képest. Előfordul, hogy annyira összezavarodok ha beszélni kell, hogy egyáltalán nem szólalok meg mert hirtelen nem jut eszembe semmi. Nem tudom eldönteni hogy ez a megfelelő tudás hiánya miatt lehet, vagy csupán az önbizalmammal lehetnek problémák. Akárhogy próbálkozom itthon tanulni valahogy nem jutok előrébb, nem ragad meg több dolog bennem. Meglehet, hogy én ennyit bírtam befogadni és nincs több?

2017. febr. 6. 23:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Én fél év alatt tanultam meg angolul középfokra. Elötte középsuliban tanultam utoljára, elég alap szinten, utána kihagytam 4 évet, majd elkezdtem magántanárhoz járni, aki diák volt, mint én, épp ezért tényleg tanultunk és nem a pénz volt a lényeg csak. Nyelvtant alig tanultam, teljesen felesleges. Folyamatosan angol szövegetek olvastunk, ha felmerült vmilyen igeidő, akkor azt elmagyarázta, betanultam, de csak kb. 4-5-t tanultam meg, a többit se. Mindig 120 percet vettem, ebből 60 perc csak beszélgetés volt. Én magyarul sem beszélek sokat, bármit el tudnék mondani 2 mondatba lerövidítve, angolban sem volt másképp. De az a titka, hogy be kell tanulni szófordulatokat pl. én úgy gondolom, hogy ... , hogy míg azokat mondod, tudsz közbe gondolkozni. És nagyon sokat kell olvasni és megtanulni a szavakat. De nem csak bemagolni, hanem oda-vissza tudni, hogy tudd is használni. Mert ha nincsenek meg a szavak, nem tudod elmondani, amit akarsz.

Nagyon gyenge szintről tanultam meg 6 hónap alatt középfokra úgy, hogy a nyelvvizsga szerintem nevetségesen könnyű volt.

2017. febr. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
54%

Mi valójában a terved?

Szakosodás?

Vagy még túl korai a kérdés? (mert fiatal vagy)

2017. febr. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyetemre szeretnék menni és ott megkövetelik a közép komplex nyelvvizsga meglétét. (Diplomát ugye nem adnak az nélkül)
2017. febr. 7. 00:12
 4/12 anonim ***** válasza:
Milyen modszerekkel tanulsz? Mert szerintem valahol itt van a kutya elasva, hiszen 11 ev utan, ha nem tudod kozel hibatlanra megirni a kb. A2-es szintu kozeperettsegit, akkor a dolog valahol elakadt, es ilyenkor altalaban a modszerben keresendo a hiba, nem az agyban.
2017. febr. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Aki 11 évig kínlódik egy nyelvvel az a hazai közoktatás áldozata. Más módszerek kellenek...
2017. febr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A közoktatásra kitérve. Általános iskolában egyszer sem beszélgettünk, általában mindig csak szavakat vettünk. Majd a középiskola úgy telt, hogy kilencedikben angol órán hallgattuk a tanárunk spirituális élményeit (másodállásban valami jós féle volt). Tizedikben két tanárunk is volt (fél-fél évig), az egyik az folyton a lánya egyetemen szerzett tanulmányi eredményeiről beszélt, a másik meg egyáltalán nem értett a tanár szakmához (ha jól tudom nem is tanár a végzettsége csak felvették mert hiány volt angol tanárból). Utolsó 2 évre mire kaptunk egy normális tanárt akkor már késő volt, mert az érettségire kellett, hogy készüljünk. Ami abból állt, hogy előre megírt kérdésekre, előre megírt válaszokat tanulunk meg.

Magántanárhoz is jártam akivel annyit sikerült haladnom, hogy a nyelvtanom nagyom stabil lett.

Próbáltam neten keresni tanulási módszereket, de semmi konkrétat nem találtam. Itthon általában úgy próbálok tanulni, hogy angolul nézek sorozatokat angol felirattal, mobilra is kerestem már egy szótanító alkalmazást, illetve megpróbáltam ez a Duolingot is hátha segít valamit a szókincsemmel.

2017. febr. 7. 09:36
 7/12 anonim ***** válasza:

#6


lehet panaszkodni de miért nem kezded el intenzíven csinálni saját magad.


AudioBook, filmek, újságolvasás stb... napi 2-3 óra + beszélgetés hetente 2x-3x tanárral?

2017. febr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Én ajánlom ezt az oldalt: [link]

Felesleges filmekkel szenvedni, ha nem érted, nem sokat fogsz belőle tanulni, max. arra jó, h szokja a füled és a magnóhallgatás miatt, h ha sokat hallgatsz akkor értesz belőle. De elsőnek nagyon sok szót meg kell tanulni. Itt ezen az oldlaon egyszerűbb cikkek vannak, sok témát lefed.


Illetve könyvben a Let's discuss it!-et, az is nagyon jó.


Nekem mindig az volt a feladatom, hogy ebből néztünk egy cikket, elolvastuk, kiszótéraztuk, megtanultam a szavakat, majd erről kellett beszélnem jó pár percig. Utána vitatkoztunk róla egy picit, h miért jó ez meg az, miért nem jó. Az összefoglaló részt csinálhatod magad is, de a párbeszédet, azt csak tanárral tudod majd gyakorolni

2017. febr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8


Azt nem mondta senki hogy a filmeket nem kell kiszótárazni!

És hogy nem angol felirattal együtt kell nézni....


Másrészt pont az a lényege hogy ne legyen szenvedés. Akinek a filmnézés szenvedés az keressen magának olyan angol elfoglaltságot ami neki szórakozás!

2017. febr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
11:23 Azt nem írta, hogy kiszótárazza, csak hogy felirattal nézi őket. Ez olyan tipikus hozzáállás, hogy filmeket nézek angolul és várom a sült galambot, hogy a tudás magától belemegy a fejembe. Igaz, lehet, hogy csak nekem nem jön be ez a tanulási módszer, de semmi értelmét nem látom, hogy alig tudok angolul és egyből már filmet nézek így. Ez nálam kb. olyan hiba, mint hogy elkezdem a harry pottert angolul olvasni, legalább ezzel is tanulom. Aztán csodálkoznak, h elmegy a kedv, mert semmit nem értenek. Szerintem mindennek meg van a saját ideje, nálam a filmnézés angolul nem az elején volt
2017. febr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!