Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meglehet bennem a kellő tudás...

Meglehet bennem a kellő tudás középfokú nyelvvizsgához vagy esélytelen?

Figyelt kérdés
Lassan 11 éve, hogy angol nyelvet tanulok. 1 éve megpróbáltam az ECL középfokú angol nyelvvizsgát, ami sajnos elég gyenge eredménnyel zárult (főleg a szóbeli része). Tavaly májusban érettségiztem közép szinten angolból és az négyesre sikerült. Idén úgy döntöttem újra megpróbálnám a nyelvvizsgát most februárban, de ezúttal a TELC-et választottam. Járok egy nyelvvizsga előkészítő tanfolyamra. Úgy érzem, hogy a nyelvtannal nincsenek problémáim. Amikor elérünk a szóbeli részekhez mintha minden elfelejtenék és szakadozva, lassan beszélek a többiekhez képest. Előfordul, hogy annyira összezavarodok ha beszélni kell, hogy egyáltalán nem szólalok meg mert hirtelen nem jut eszembe semmi. Nem tudom eldönteni hogy ez a megfelelő tudás hiánya miatt lehet, vagy csupán az önbizalmammal lehetnek problémák. Akárhogy próbálkozom itthon tanulni valahogy nem jutok előrébb, nem ragad meg több dolog bennem. Meglehet, hogy én ennyit bírtam befogadni és nincs több?

2017. febr. 6. 23:45
1 2
 11/12 anonim válasza:
Velem is ez volt a tanfolyam elején, hogy nehezen tudtam megszólalni. Ugye a szóbelinek is 3 része van és mindegyik részről 5-5 percet kell beszélni. Mi a tanfolyam elején kaptunk az összes témából kidolgozott tételeket (film, sport, család stb), amik a szituációhoz, cikkhez is tökéletesek lesznek. Ezt megtanultam és mikor megkaptuk a párommal a feladatot volt 20 percem, hogy összeszedjem a gondolataimat és leírjam. A lap ott volt nálam, így megnyugodtam és lazán lement az egész. A 2 vizsgáztató is úgy pontoz, hogyha beszélsz és beszélsz nem fog rossz pontot adni, jó fejek voltak, mert én nem is arról a témáról beszéltem, amit megkaptam (cikknél) :D, de meglett...viszont az írásbelim 0,5 ponton múlt, úgyhogy ismét tanfolyamra járok.
2017. febr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#10


A tudásszintnek megfelelő filmet/könyvet kell választani!


De akinek ez nem jön be, (mondom...) az válasszon olyan gyakorlási lehetőséget amit ő szeret. Annyi minden van....

2017. febr. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!