Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges egyszerre 2 nyelvet...

Lehetséges egyszerre 2 nyelvet tanulni? Van értelme belefogni egyszerre kettőbe is?

Figyelt kérdés
Angol és német

2017. febr. 8. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, tekintve hogy sok iskolában egyszerre tanítják a kettőt. Más kérdés hogy inkább érdemesebb lenne egy nyelvet nagyon jól megtanulni mint kettőt gyengébben.
2017. febr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 2 teljesen újba (pláne, ha még hasonlóak is, pl. spanyol-olasz páros) felesleges, mert keverni fogod, és egy életre rosszul rögzülhetnek a dolgok. Ha egyet már magas szinten beszélsz, pl. B2 felett, folyékonyan, akkor egy újat mellé elkezdeni oké, mert az előző már "beépült". De ez csak az én véleményem, mert én így csinálom, és így válik be. Pl. angolul kisgyerekkorom óta beszélek, így az sosem zavart be, de most pár hónapja elkezdtem törökül tanulni, így a következő nyelvvel megvárom a tavaszt, amikor is remélhetőleg meglesz a középfokúm törökből. Utána jöhet a következő nyugodtan.
2017. febr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát én hét éve tanulom a németet meg az angolt egyszerre. Angol eléggé jól megy, idén emelt érettségizek belőle, de németből alig tudok valamit... Bár lehet attól, hogy a hét év alatt 4 tanár tanított, és abból három rossz volt :D és aki jó volt ő is csak egy évig tanított. De ha tudnám, hogy biztosan jó tanárom lesz akkor én újra belefognék, mert hasznos szerintem.
2017. febr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!