Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet felkész...

Mennyi idő alatt lehet felkészülni eszperántó nyelvvizsgára, ha most kezdeném el tanulni?

Figyelt kérdés

2017. febr. 10. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Milyen szint a cél? Mennyi időd van rá? És legfőképpen miért van erre szükséged?
2017. febr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Középfokú komplex(C) nyelvvizsgára gondoltam, felvételihez kellene.

Úgy heti 3 nap, délután szeretnék tanulni.

2017. febr. 10. 11:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Én beíratkoztam egy nyelvtanfolyamra heti 2*2 óra és három hónap után megcsináltam a középfokú nyelvvizsgát. Persze a tanfolyam után még tanulgattam otthon egyedül illetve eszperantó levelezőlistán levelezgettem.

Nekem a diplomához kellett a nyelvvizsga.

2017. febr. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha beszélsz már 3-4 nyelven legalább középfokon, akkor 1-2 hónap alatt fel tudsz készülni eszperantóból is. De ha ez az első idegen nyelved, akkor arra számíts, hogy nulláról a középfok eléréséhez ÁTLAGOSAN 200-250 tanulási óra szükséges. Ennek a fele ami általában tanfolyami keretek között vagy tanári vezetéssel történik, a másik fele az egyéni gyakorláshoz kell. Rengetegen buknak meg a 40-60 órás tanfolyamok után...


A te számodra szükséges időtartamot hetekben vagy hónapokban úgy kapod meg, ha elosztod a 200-250 tanulási órát a naponkénti tanulásra szánt idővel.


A felvételihez valóban többletpontokat lehet szerezni az eszperantóval, de az idő már meglehetősen szorít. Megoldást jelenthet ha benevezel egy nyelvvizsgára célirányos internetes tanfolyamra, mert ott te döntöd el a tanulásod sebességét, de az is jó döntés lehet, ha a netes tanfolyam végén, a vizsga előtt egy hónappal becsatlakozol valamelyik már futó tantermi tanfolyam befejező, vizsgafelkészítő blokkjára. (A szóbelihez ez sokat tud segíteni.)


Az utóbbi időben egyre több középiskolás veszi észre az eszperantót, és él okosan a lehetőséggel... :-)

2017. febr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Brain Storming ***** válasza:

"Ha beszélsz már 3-4 nyelven legalább középfokon, akkor 1-2 hónap alatt fel tudsz készülni eszperantóból is."

:D ... Akkor meg minek az eszperantó?

2018. nov. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!