Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek belemerjek vágni?...

Szerintetek belemerjek vágni? ELTE kínai

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a kínai nyelv és a kultúra is egyaránt, de így pár nappal a jelentkezés előtt kicsit elbizonytalanodtam. Ami a legjobban aggaszt az az, hogy még soha nem tanultam kínaiul, tudom elvileg a 0-ról kezdik tanítani, de akkor is. Bár azt terveztem, hogyha megjelölöm, akkor szeptemberig elkezdek valahol egy kínai tanfolyamot, hogy mégse teljesen hülyén menjek oda szeptemberben. Szerintetek bemerjek vállalni egy ilyen szakot?

2017. febr. 10. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Ha érdekel, minden további nélkül.
2017. febr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért nem tanulnám semmiképpen, mert nagyon sok itt született fiatal kínai van, akik mind kétnyelvűek, ráadásul összetartó nép, tolmács, stb. állásokat egymás között osztják szét. De ha te úgy érzed, hogy mondjuk kína kutató akarsz lenni, akkor menj bátran, csak nem sok ilyen emberre van szükség, kérdés, hogy mennyire leszel piacképes.
2017. febr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ha eltudod kötelezni magadat a min. 5 évnyi intenzív tanulás mellett, és az egyetem alatt szerzel pár jó kapcsolatot, egy jól kereső szakember válhat belőled

facebookon 2011-től majd mindegyik évfolyamnak van csoportja, ELTE BTK Kínai 201x néven, lépj be egyikbe és kérdezz tőlük.

Itt találod, hogy milyen kurzusok vannak a szakon: [link]


a tanszék honlapja pedig: [link] (habár nem túl friss)

2017. febr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Én most tanulok kínai szakon. Szerintem fölösleges beiratkoznod nyelvtanfolyamra, mert a többség tényleg 0-ról kezdi (én is), és ezt a tanárok is tudják, az egész képzés ennek megfelelően épül fel. Ha tényleg érdekel, mindenképp vágj bele, nagyon jók a nyelvtanárok, eléggé intenzíven folyik a képzés (nyelvi szempontból). Mesterre is mehetsz ezzel az alapszakkal, 3 különböző mesterszak foglalkozik ezzel a témával. Hajrá!
2017. febr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!