Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez miért past continuous?...

Ez miért past continuous? Egész vasárnap takarítottam. I was cleaning all day sunday.

Figyelt kérdés

A cselekvés befejeződött, van konkrét időhatározó , és nincs hatással a jövőre.Szóval nem értem :(

Elsőnek arra gondoltam, hogy past simple.



2017. febr. 12. 14:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Tehát ha pontszerű vagy ha a tény a fontos mintegy általános értelmű akkos sima, ha egy jódarabig akkor meg folyamatos...


Érted már nyuszómuszó?

2017. febr. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

13:44es vagyok. Egymasutan tortent esemenyeket past simple segitsegevel fejezed ki, ez aranyszabaly! Raadasul a delutan az nem fejez ki idotartamot (mert most nem azt mondod, hogy egesz delutan) ez esetben csak idopontot. Es ez a lenyeges kulonbseg.


Nezzuk magyar peldaba vetitve. Egesz delutan olvastam. Ez folyamatos.


Delutan olvastam. Ez pedig egyszeru. Azert mert a tenyt fejezd ki, hogy olvastal.


Erthetobben folyamatossal azt fejezed ki, hogy valamit csinaltal. Folyamatban volt, zajlott csinaltal. Azt hangsulyozpd vele, hogy a cselekves folyamatosan tortent. Egyik allapotbol a masikba torteno atmeneti hatast is kifejezhetsz vele. Peldaul a kocsi fekezett. Itt azt erzekelteted, hogy a kocsi sebessege csokkent, kezdett megallni, adott sebessegrol lecsokkebt folyamatosan. Vagy a levego fogyott elfele. Kicsit rondamagyar, de ez a folyamatos lenyege, hogy ami tortent/tortenik/tortenni fog az egy folyamatba van.


Anyukad elmegy a boltba es bevasarol. Hazater igy szol:

Voltam a lidlben ott vettem tejet, majd vettem kenyeret es utana kifizettem az arut. Felsorolas, egymasutanisag ezert egyszer mult.


vagy hazateres utan igy szol:

Voltam a lidlben kocsitolas kozben telefonaltam nagyiddal es kozben elszivtam egy cigit, amit ezalatt a vasarlok mergesen neztek. Ezalatt, mialatt, kozben. Egyidoben tortenik az egesz akkor bizony ez folyamatos. Egyidoben FOLYNAK a cselekmenyek.


Tehat egyszeru igeidoket tenymegallapitasra, valami egyszeru megtortentere hasznalj. Folyamatost pedig ha a cselekvest emeled ki ahogy tortent!


Na megegyszer. I play tennis itt annyit mondasu szoktam teniszezni. Egyszeru tenymegallapitas teniszezek. Valamikor teniszezek, lehet epp most is teniszezek, lehet nem. Nem ez a lenyeg ezzel nem foglalkozom. Az a lenyeg, hogy neha alkalmankent teniszezek.


I am playing tennis. Itt az a lenyeg, hogy eppen teniszezek. Most a jelen pillanatban. Eppen most jatszok.

2017. febr. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Vagy tudod mit? Gondolj magad ele egy hurkat. Meg van? Hosszu, van eleje van vege. Meg fogod enni, nem szamit hol az eleje hol a vege, de latod higy jo hosszu. Na ilyen a folyamatos szemlelet. Van eleje, van vege, de nem szamit. Az szamit, higy hosszu ranezel es hosszu. A hurkakat, eppugy mint a cselekveseket egymas melle teheted parhuzamosan. Igy lesz tobb hurkad egymas mellett azaz tobb cselekvesed. Akar ropinak is kepzelheted. A hurkat ahogy eszed kezd elfogyni. FOLYAMATOSAN egyre kevesebb lesz mignem el fog fogyni...a cselekves is egy ido utan "elfogy"


Most kepzelj magad ele sos mogyorokat. Kiboritod az asztalra. Felemelsz egyet, megeszed. Csipegeted oket ugy is mondhatnank. Rogtin lenyeled kesz vege. Ahogy a cselekvesek is, rogton lenyeled rogtin lezarultak, lezarulnak, lefognak zarulni. Tehat csak tenymegallapitas mogyorot eszel. Lehet ez cukorka is barmi a lenyeg, hogy ertsd a kulonbseget akozott higy egyszeruen eszel valamit, szimpla tenymegallapitas vagy folyamatosan eszel valamit. Ertsd higy mivel mit hangsulyozol.


Egyszeruvel szoktam enni, vagy valaki kiloki a kajad es egyszeruen annyit mondasz TENYMEGALLAPITASKENT, hogy kilokted a kajam! (ez egyszeru, megtortent nem foglalkozol a cselekvessel tobbet megtortent) majd igy szolsz: Eppen ettem! Tehat kifejezed, hogy volt egy cselekves folyamatban maga az eves. Es ezt kiemeled mert teged zavar...

2017. febr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
És mi van a kolbászommal?
2017. febr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Beteg vagy.:D


Kerdezo megegy pelda feljossz most gyakorira. Meseljuk ezt el.


Feljottem gyakorikerdesekre, meglattam, hogy irt valaki, izgatott lettem. - egymasutani tortenesek egyszeru mult idovel EGYSZERUEN megallapitod a tenyeket.


Azonban ha a kovetkezo tortenik:


Mikozben elolvastam a valaszokat irtam a baratnomnek facebookon. Folyamatos tortenesek parhuzamosan tehat folyamatos mult.


Na de meglattad ekkor nyuszomuszos kommentet azt mondod:


Ez a tag folyton nyuszomuszonak nevez engem! - ez is folyamatos, de csak azert mert szerepel benne a folyton. Az ilyen idohatarozokkal mint pl az always kifejezhetsz szamodra bosszanto dolgot ami folyamatosan zavar teged, folyamatosan megtortenik. Orban Viktor folyamatosan hazudik es ez zavar, bosszant teged akkor erre is folyamatos igeidok.


Szeles tarhaza van ezeknek a hasznalatara az angolnak, de logikusan epulnek egymashoz. Az egyszeru igeidonel azt mondod, hogy Orban Viktor minden kedden a kossuth radioban hazudik. Ez bosszant teged. Keddenkent hazudik, de ami teged bosszant nem az, hogy hazudik hanem, hogy keddenkent hazudik. Tehat egy meghatarozott idoben. De Orban Viktor mindig, folyton hazudik azt mar folyamatossal fejezed ki, mert nem az szamit, hogy milyen gyakran mikor...hanem higy teged bosszant, hogy folyton hazudik.


A kukas folyton kiboritja a szemetet. A kukas szerdankent kiboritja a szemetet.


A spar romlott disznohust hoz minden masnap.

A spar mindig romlott disznohust arul ez nar folyamatos.


Minden karacsoykor Nagymamam ad egy 10.000est. Ennek valoszinuleg orulsz, mindig megtortenik szokasosan tehat egyszeru jelen.

Nagyanyam folyton rossz ajabdejokat vesz. Nem az unnepet emeled ki, hogy mikor tehat nem az idopontot! Emeled ki hanem, hogy szar ajandekokat vesz neked folyton es ez bosszant.

2017. febr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kozben elolvastam mar mit irtal meg pluszba kommentbe.


"Ezt nem értem, mert nem elolvasta a könyvet, hanem olvasott egész délután."


Lehet ez okozott neked gondot. Na az angol szituaciokban gondolkozik. Elolvasta a konyvet az nem is lesz sima mult ido soha az eletben. Ez rossz megkozelites.


Egyszeru jelen: Szokott konyvet olvasni.

Folyamatos jelen: Konyvet olvas egesz delutan.

Befejezett jelen: ELOLVASTA A KONYVET.

Folyamatos befejezett jelen: Konyvet olvas delutan 2 ora ota.


Ha irjam le a tobbi igeidot is akkor szolj. Ne ugy forditsd, hogy ELOLVASTA A KONYVET hanem ugy fordits, hogy KONYVET OLVASOTT. Erzed a kulonbseget?


Az a kulonbseg az elolvasta a Harry Pottert es Harry Pottert olvasott kozott, hogy az elolvasta Harry Pottert kifejezi azt is, hogy elolvasta kesz vege kampec konyv kiolvasva be van fejezve, ezert befejezett....a Harry Pottert olvasott pedig azt jelenti, hogy a multban azt olvasta. Olvasta kesz vege egyszeru tenymegallapitas.


Lattad, hogy azt olvasta. Rakerdeznek a rendorsegen mit olvasott ennyit mondasz Harry Pottert olvasott. Egyszeru teny. Mit kezd vele a rendorseg? Semmit, ez teny leirja.


Na de ha azt mondod a rendorsegnek, hogy amig a gyilkossag tortent o Harry Pottert olvasott. Lehet ezert nem tudott segiteni az aldozatnak, mert Harry Pottert olvasott..erted? Az egyszerunel azt jelzed, hogy valami megtortent kesz vege egyszeru teny. A folyamatosnal pedig a cselekvest jelzed, mert az jelenthet valamit:


Eppen olvasok...(azt jelezheti nem erek ra)

Eppen disznoporkoltot fozok...(azt jelezheti a konyha foglalt)


stb jelzed, hogy az idodet eppen hasznalod! Az idoben epp tortenik. A beszed pillanataban epp folyamatban van.

2017. febr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
És a pöttyös rudival mi a szitú?
2017. febr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget megértettem :)
2017. febr. 18. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!