Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán tanulás otthon, egyedül?

Japán tanulás otthon, egyedül?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs lehetőségem tanárhoz járni, nincs a közelemben. Van rá esély, hogy otthon alap -esetleg középszintre eljussak? Későbbiekben mindenképpen szeretnék tanárt.

2017. febr. 16. 01:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ilyen kerdeseknel meg ugy altalaban az elgondolassal mindig az a baj, hogy az emberek nem tuznek ki szilard celt.


Miert akarsz megtanulni japanul? Hogy legyen rola papirod? Hogy tudj olvasni japan torteneket? Hogy tudj chatelni jaoanokkal?


Tuzz ki mindig celokat! Ugy konnyebben megy majd a tanulas, mert valamit el akarsz erni. Es igen meglehet tanulni otthon is egyedul koszonhetoen az internetnek, konyveknek, filmeknek.


De csak egy pelda a teljesseg kedveert, szereted az egyik jaoan zenekart, mindent szeretnel tudni roluk, de sajnos csak japan nyelven talalsz roluk infot. Mivel nagyon akarod elfogod erni, hogy megertsd a nyelvet!

2017. febr. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!



Valóban, a japán tipikusan az a nyalv, ahol, ha nincs egy nagyon jó és erős motivációd, egyedül nem fogsz sokra menni!



Én távoktatásban, úgy 10 éve, amikor bejöttek ezek a dolgok, tanultam japánul.


Pár hetente kaptam meg a tanulnivaló adagot, munkafüzetet, könyvet CD-t.


Az elején ment is, DE, sajnos,a japán nyelv roppant időigényes! ( sőőt) Nem csak a szótagok, hanem a többféle írástípus vagy még a vonássorrend is számít...


Ha egyedül nincs rá napi 1-2 órád (inkább több), egymagad totál felesleges nekiállni. 1-1 leckét volt, hogy megtanultam, ment az írás, a hanganyagot értettem, aztán 3-4 nappal később, amikor nekiálltam a következőnek, kb. minden kiment már a fejemből. (pedig nem vagyok hülye, beszélek angolul, németül sem adnak el, a norvégot és izlandit pedig jóindulattal értem valamennyire)


Totál újra kellett kezdeni az egészet. A tananyag csak torlódott én pedig egyre frusztráltabb lettem. Aztán x hónap után kaptam levelet, hogy a megkapott cucc alapján mehetek alapfokú nyelvvizsgázni japánból, ha gondolom. - én meg még mindig csak az első havi leckét próbáltam jól megtanulni. ( a szavakat megtanultam, sőt a magnót is nagyjából értettem, de az írásjelekkel marhára nem boldogultam..ergo sem írni, sem olvasni nem tudtam, csak valamennyire beszélni :D )

Totál letörtem, hogy hogyan lehetek ilyen debil.


Na, ekkor rájöttem, hogy ez nem az az élvezetes tanulás, amit szeretek és ekkor hagytam abba.

2017. febr. 16. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Meg lehet, egy nagyon alap szintig. De kell hozzá még valaki, akivel tudsz gyakorolni, erre nagyon jók a nemzetközi levelezős oldalak. Csak kitartás kell hozzá, illetve hogy ne legyen púp a hátadon. Ne muszájból tanuld, úgy mindent megun az ember, hanem ahogy jól esik ;)
2017. febr. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!