Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Gimisek! Nálatok hogy zajlik...

Gimisek! Nálatok hogy zajlik egy nyelvóra?

Figyelt kérdés

Elégedettek vagytok vele?

A tanár mindig az adott nyelven kommunikál ?

Mit változtatnátok rajta ?



2017. febr. 22. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Angol az első, francia a második idegennyelvem, ezért leírom mindkettőt.


Angol:

15-en vagyunk, mindenki egyedül ül a padban, csak csoportmunkánál vagy páros munkánál ülhetünk egymás mellet. (Van olyan terem, ahol sok pad van egymás mellett, ott kimarad egy-egy hely.) A tanár végig angolul beszél, kivéve ha dolgozatról van szó, az ahhoz kellő információkat elmondja magyarul. A tankönyv szerint szoktunk haladni, szóval az óra menete attól függ, hogy melyik leckét vesszük a tankönyvben: szövegolvasás, levélírás, nyelvtan, szavak. Sok a páros és csoportmunka, van beszélgetés, szómagyarázás, szituáció eljátszása, hallgatós feladat is. Közben most éppen nyelvvizsgára is készülünk (B2), ahhoz általában nyomtatott lapokon kapunk feladatokat. Összességében meg vagyok vele elégedve. Az egyetlen amin változtatnék, hogy 2-3 zavaró osztálytársat kidobnék a folyosóra, de ezen kívül nincs igazán semmi.


Francia:

Itt 7-en vagyunk a csoportban, így nagyon családias a légkör és a tanár is több figyelmet tud fordítani ránk egyenként is. A tanár nem végig franciául beszél, a feladatokat elmondja magyarul is. Jobb lenne, ha kicsit szigorúbb lenne a tanár. Általában pontosan megmondja, hogy miből írunk dolgozatot, szódolgozatot, de így csak azt tanulom meg ami kötelező, és ez nekem nem tetszik annyira (de nem tudom magamat rávenni, hogy pluszban tanuljak...).

2017. febr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Angolt es oroszt tanulok, mindkettot heti 5 oraban, 2-2 tanartol (faktok miatt),szoval van mit velemenyeznem:)

Az angol

Most vagyok 10.-es, tavaly szintfelmero alapjan szetosztottak minket kulonbozo csoportokba, en az ujrakezdobe kerultem. Na hat errol annyit kell tudni, hogy ez a legrosszabb, azok kerulnek ide, akik egesz altalanosban lesz.rtak a nyelvet, vagy eppen otosok voltak, de olyan tanarral, aki semmit nem tanitott (ez vagyok pl.en is),meg van 1-2 ember, akinek a nyelvtanulas maximalis szorgalommal is feladja a lecket. Szoval gondolhatod, milyen nehez egy ilyen csoporttal barmit is kezdeni (nem csoda, hogy sok tanar nem is vallalja, altalaban a tapasztaltabbak szoktak megkapni). Elolrol is kezdtuk a nyelvet, persze azert gyorsabban, mint a teljesen kezdok, de a vegere ugy belassultunk, hogy ok hagytak le minket ugyanabban a konyvben. En is es meg jopar ember halalra unta magat.

Iden mar jobb a helyzet, elvileg mar kozephaladonak szamitunk, mig tavaly a tanarno is kb.80 %-ban magyarul beszelt, addig iden ez az arany mar szerintem kb.csak olyan 40. Viszont ev elejen nagyon gyok 2-es tempoban tanultunk, mostanra kezdtunk igazabol rendesen haladni az anyaggal.

Maga az ora 45 perces lenne, de a tanar rendszeresen kesik akar 10 percet is es bar alapvetoen jol tanit, de emberileg nem valami szimpatikus. A gyengebbekre iszonyatosan lekezelo megjegyzeseket tesz, teljesen elveszi a kedvuket,az ugyesebbeket pedig ha jol csinalnak valamit, akkor ugyan agyondicseri, de a legkisebb hibanal mar megy a komoly lecseszes. Leginkabb ezen valtoztatnek, meg azon, hogy ne engedjen teret a nyalizasnak,ugyanis egy lusta, pofatlan gyerek barmit megtehet, ha eleget hizeleg cserebe.

A fakt egeszen mas, laza, kotetlen hangulatu, igazabol nem is tanulunk semmit a klasszikus ertelemben veve, hanem vegig csak beszelgetunk mindenfele temarol, de egyik sem unalmas. Ehhez persze nem keveset tesz hozza, hogy nagyon szeretjuk a tanart, fiatal, lenduletes es nagyon jofej, tolerans (es eszmeletlen jol nez ki:D), ugyanakkor ezt egyszeruen eszunkbe se jut kihasznalni, fegyelmeznie sem kell soha. Na hat beszelni mondhatni, nala tanultam meg, mert o soha nem kiabal azzal, aki elront valamit, nem szidja le stb.,csak annyit mond mosolyogva, hogy "try again":) itt egyszeruen nem tudok mibe belekotni, mert szerintem egy faktnak (ez meg nem erettsegi elokeszito meg ilyesmi, hanem un.kisfakt) nem feltetlen a tankonyvbol magolasrol es a felelestol/dolgozattol valo rettegesrol kell szolnia.

Orosz

Itt a gimiben kezdtem tanulni teljesen kezdo szintrol. Sajnos itt is csak mostanaban kezd beindulni az "elet", csomo fontos nyelvtani szabalyt szamonkert a tanarunk ezidaig, viszont csak most tanitotta meg rendesen, idaig maximum emlitest tett roluk. Ezenkivul 14-en vagyunk a csoportban es nehany ember nagyon hatraltat minket, nem is a fegyelem miatt, azzal szerencsere nincs gond, viszont amig valaki pl.meg olvasni sem tud rendesen es a tobbiek sem brilliroznak, addig igen nehez barmi komolyabbat is tanitani. Meg a nagy resznek motivacioja sincsen, mivel nem is oroszos akart lenni eredetileg, csak a bejovo pontjai alapjan nem fert be az altala megjelolt nyelvre, ezert osztottak be ide. Amin valtoztatnek, az az, hogy szerintem nem jo, hogy a tanar sokszor csak 1-2x mond el valamit, aztan mindenkinek tudnia kell orokre. Igenis kell a gyakorlas ahhoz, hogy stabilan menjen valami.

Az oroszfakt, na ez megint egy masik teszta, sajnos semmi, de tenyleg semmi jot nem tudok rola mondani, unalmas, szinvonaltalan. Az mar csak a hab a tortan, hogy a tanar egy igazi harpia, Mrs.Sertodos a kobon, ugyan elmagyaraz barmit szivesen, de teljesen katyvasz az egesz, se fule, se farka, semmit nem ertesz belole, es ezen persze verig sertodik. Ahogy azon is, ha tisztessegesen szolsz neki, hogy sajnos a kovetkezo orajara nem tudsz menni, mert nem leszel suliban aznap/elutazol/ofod vagy szulod kikert stb. 8-an kezdtuk a faktot, ma mar csak 3-an jarunk rendszeresen, 1 ember pedig valahogy mindig ki tudja huzni magat. Leadni persze nem lehet, mert ahhoz a tanar engedelye is kell, de persze o mar nem irja ala senkinek, mert akkor megszunne a fakt a kis letszam miatt. Szoval ezen csak valtoztatni lehetne, de legfokeppen a tanart cserelnem le.

2017. febr. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bár gimis már nem vagyok, de múlt évben még az voltam. Így tudom, a kérdés nem irányul felém, de mindenképp meg szeretném osztani az épményeimet, tapasztalataimat.


Egy állami gimibe jártam. Az angolóráim nagyon érdekesen teltek... pl.: ha háromszor megszólaltunk angolul egy évben, sokat mondok. Úgy hogy angolul beszéltunk egymással stb. Az angoltanárunk egyfolytában magáról mesélt magyarul!!!


Úgy éreztem minden eltöltött időm ezalatt teljesen feleslegesen ment el..fejlődni akartam, c1-es szintre jutni. Ehelyett minden magamnak otthon kellett csinálnom. Már így is voltak napjaim amikor 10 órám volt:(

A nyelv számomra az egyik legfontosabb tantárgy. Hiszen minél több nyelven beszélünk, annál informáltabbak lehetünk, annál több emberrel/kultúrával ismerkedhetünk meg.


Nem segített a fejlődésemben az angolóra egy fikarcnyit sem:(. A tanárom alapvetően jóindulatú volt, de nem tanított angolt. Ja és angol nyelvi éves voltam...

Ennek a tetejébe ugye elvárják, oigy legyen nyelvvizsgád min b2-es szinten..de ha iskolában nem kapod meg azt, ami ehhez szükséges, hogy elérd, már kevesebb esélyed...ha nincs pénz magántanárra? Jah..ennyit az esélyegyenlőségről.


Összegezve, nem, egyáltalán nem vagyok/nem voltam elégedett a nyelvóráimal. Mit változtattam volna rajta? Mindent...hogy angolul beszéljünk egymáshoz, hogy bővítsük a szókincsünket, beszéljük át a szövegeket...stb.

Nem akarok pesszimista lenni, de sajnos szembe kell nézni a tényekkel: a magyar oktatás hanyatlik...és ez ellen tenni kell.

2017. szept. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Angol kéttanos vagyok, és az egyik legjobb angoltanárt kaptuk a megyében. Maximálisan elégedett vagyok vele, ő nemcsak mint tanár áll helyt, hanem mint ember is :)

Amikor a nyelvtani részt vesszük, mindig magyarul magyaráz, viszont amúgy angolul.

Egy héten négy óránk van, ebből 2 tankönyves, 1 érettségi feladatsoros, 1 pedig speakinges.

Illetve van heti 2 óránk egy anyanyelvi lektorral. Ez is speakingnek mondható.

2017. szept. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!