Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik orosz igét kellhasználn...

Melyik orosz igét kellhasználni? Aránylag kezdö vagyok és nem értem.

Figyelt kérdés

A következö igék közül mikor melyiket kell használni?


п и с а т ь - н а п и с а т ь


г о в о р и т ь - с к а з а т ь


в и д е т ь - у в и д е т ь


Hiába olvasok utána, nem értem a dolgot, tudnátok pár példamontatot írni magyarázattal, hogy mikor kell az egyiket és mikor a másikat használni?


Kérek mindenkit, hogy segítsen, nagyon köszönöm elöre is.



#orosz #igehasználat
2017. febr. 24. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Amennyire emlékszem, a második esetben az első jelentése beszél, a másodiké mond.
2017. febr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 chtt ***** válasza:
100%

Korai még ezzel foglalkoznod, ha kezdő vagy. Igeszemléletnek olvashatsz utána (folyamatos-befejezett)

ír - megír

beszél - mond

lát - meglát

a folyamatosnak megvan mind a három igeideje, a befejezettnek csak múlt és jövő (ha ragozod, az a jövő) - de mint mondám, kezdőként ráérsz még erre...

2017. febr. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Megkérhetnélek, hogy írj mindegyikkel egy-egy mondatot? Nem egész kezdö vagyok, de ezt sehogysem tudom "elképzelni", ezért kellenének konkrét példák. Köszi elöre is.
2017. febr. 24. 21:08
 4/8 chtt ***** válasza:
100%

huh, ahhoz most nagyon iccaka van és én benne vagyok egy angol ferdítésben

[link]

itt találsz tök jó példákat, és egyébként is nagyon jó az oldal, érdemes körülnézned, jól magyaráz


az "ír"-ra van példa az oldalon

írtam a levelet (de nem fejeztem be) - megírtam a levelet

on govoroil o tom... - arról beszélt, hogy...

on szkazal pojtyi domoj - azt mondta, menjünk haza

látni - meglátni szerintem adja magát, a jelentésből következik a folyamatosság: láttam egy jó filmet - és a pillanatnyiság - megláttam őt az utcán

2017. febr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi! NAgyon sokat segítettél!
2017. febr. 24. 21:23
 6/8 chtt ***** válasza:
100%
szívesen - orosszal szinte mindig meg lehet venni :)
2017. febr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ahogy értem, ez hasonló, mint az angolban?
2017. febr. 24. 21:38
 8/8 chtt ***** válasza:
100%
nem tudom, így még nem gondoltam rá, de kicsit talán igen -- itt viszont csak három igeidő van, nem tizenkettő :)
2017. febr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!