Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú, szakmai, vagy egy...

Felsőfokú, szakmai, vagy egy új nyelv?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Angolból van középfokú nyelvvizsgám. Jelenleg egyetemen tanulok és mindenképp szeretném fejleszteni a nyelvtudásom. Szerintetek melyik nyelvvizsgát fogom tudni hasznosítani a későbbiek során?


Egy angol felsőfokút, egy angol szakmai (gazdaság) középfokút, vagy esetleg egy új nyelvből egy közép? És mi legyen az a nyelv? Német kizárva!



2017. márc. 3. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Miért kell rinyálni? Inkább hagyad abba az anyagozást'
2017. márc. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
A németet tényleg hagyd, egyszer valaki azt mondta nekem, hogy nagyon unják már az angol-német párosítást, úgyhogy ez nem akkora előny már a munkahelyeken, viszont egy kevésbé ismert nyelvnek annál jobban örülnek. Én a helyedben viszont szakmait csinálnék, pláne ha abban fogsz dolgozni is. Nem olyan sokan rendelkeznek vele mint két nyelvvizsgával, hasznos lehet a munkádban is, és pár hete nálunk a munkahelyen volt egy külsős szaknyelvfordító 1-2 órát fordítani, és el is kért 70 ezer forintot, úgyhogy ilyenkor jövök rá én is, hogy jó lenne rendelkezni egyel nekem is.:)
2017. márc. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2-nak köszönöm! :)
2017. márc. 4. 00:24
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Az időd függvénye is, a kulcsszavaid közül az olasz a legegyszerűbb, a japán a legritkább, de akár a legjobban hasznosítható is, a francia pedig nem olyan gyakori és EU-s nyelv, szóval az se lenne rossz választás, a dolog az egyéni preferenciáidon múlik. :) Ahogyan az előző válaszoló is írta, szakmai nyelvvizsgával szerintem is jól járnál, felsőfokúzni meg annyira nem érdemes, kivéve, ha kifejezetten olyan szakmában tervezel elhelyezkedni, ahol alapelvárás az angol felsőfok vagy pedig csak simán jól tudsz angolul, ebben az esetben mondjuk nem is annyira fontos különórákra járnod.
2017. márc. 4. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Azért egy középfokú szakmai nyelvvizsga és egy szakfordítói végzettség között hatalmas különbség van. Szerintem érdemesebb egy nyelven nagyon jól beszélni, szakmai szókincset meg folyamatosan lehet hozzá felszedni. Ha pedig nagyon jól megy a nyelv, akkor saját szakmához kapcsolódó szakfordítói végzettséget szerezni.
2017. márc. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

#5-ossel maximálisan egyetértek. Tanulj meg felsőfokon angolul. A munkád során felszedheto a szakmai nyelv.

Az, hogy beszelsz-e más nyelveket, az csemege. Angolul kell tudni magas szinten, akkor bárkivel tudsz kommunikalni

2017. márc. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!