Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol lehet svájci németet tanulni?

Hol lehet svájci németet tanulni?

Figyelt kérdés
Online és személyes tanfolyam is érdekelne.

2017. márc. 10. 12:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

svájcban


Igen valószínütlen, hogy bárhol máshol lenne kimondottan svájci nyelvtanfolyam.


De ha a dialöekt érdekel, keress svájci filmeket, svájci TV-adókat, ott tudod a kiejtést/zsóhasználatot figyelni

2017. márc. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%

Sehol.

Ideköltözöl, de itt is hochdeutsch az ügyintézés, minden... az összes papírodat ezen a nyelven kapod, minden újság németül van.

A kereskedelemben előny - ott kifejezetten kérik -, de ezt meg nem tanulod.

Létezik hochdetusch-züriidütsch szótár pl. :)


Svájci nyelv csak beszélt formában létezik, és kantononként eltér. Francia Alpokban pl. van, hogy a szomszédos völgyben lévők nem értik egymást, annyira más a dialekt.

2017. márc. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%

A legjobban ha ide koltozol. De van fizetos tanfolyam is a neten, ahol kanton szerinti svajci nemetet is valaszthatsz.

Wa wötsch du kennen uuf schwiizerdütsch? :)

2017. márc. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%

Ja, és nézhetsz adókat, de egy apró kukkot nem fogsz belőle érteni.

Én egy hónapja svájci helyi rádiót hallgatok, de kb... hát semmi.

:)

Pár alapszó megvan

- grüezi, widerluege

- drüü, fojf, sachzah, sibzah, a számok zöme - főleg a vásárlások alapján

- en guette

- merci vilmal

- nööd, nüüt

- chäse

stb., de nagyon sokáig kell itt élned, vagy bemagolod a szótárat, hogy megértsd őket.

2017. márc. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Kettes, ezek a leírások... még jó, hogy tudok hochdeutschul, hogy megértsem, de viccesek :)


Nagyon tetszik, de sajnos még nem jutottam el oda, hogy komolyan elkezdjem tanulni.

2017. márc. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
4es, te merre fele elsz svajcban? :)
2017. márc. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Húha, köszönöm a válaszokat. Ez egyrészt megnyugtató, mert a német már megy, másrészt ijesztő, mert... nem nagyon ismertem fel a számokat se így leírva :D Mindenesetre izgalmas lesz. Világrádiót már találtam, majd Svájcra állítom, kezdetnek szokjam a hangzását... Meg garázdálkodom a youtube-n is.


Azt semmiképpen nem akarom eljátszani, hogy ha sikerülne odaköltözni, hogy nem tanulom meg az adott ország nyelvét.


#3 Hol lehet kanton szerinti nyelvjárást tanulni? Próbáltad már, beválhat?


Kérlek, írjatok még nyugodtan, bármi érdekel Svájcról.

2017. márc. 10. 17:50
 8/18 webnyelv ***** válasza:

Keresgéltem a neten, de nem találtam túl sok hasznosat.

Pedig tudományosan is leírható a különbség részletesen a sztenderd német és a német valamely változata között. Akár végig lehetne menni az egész nyelvtanon, és leírni a különbségeket. Vagy akár a svájci német nyelvtanát is be lehetne mutatni, pl. a személyes névmásoktól kezdve az igeragozáson át mindenig. Biztos meg is tették már és lehet róla könyv is valahol. Talán egyetemek német nyelvészeti tanszékein lenne érdemes jól körülnézni.


Elvileg tankönyv is összeállítható lenne. Elég sokan foglalkoznak német nyelvészettel, meglep, ha még senki nem csinált ilyet.

2017. márc. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 webnyelv ***** válasza:

Ezt találtam:

[link]

2017. márc. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Csak zólok, hogy hallomás alapján egy zagyvának fog tűnni, és semmit nem értesz belőle.

Úgy lenne a legjobb, ha a beszéltet ki is írnák - youtube-on találsz ilyen videókat, ahol pl. svájci emberek vmnyét kérik erről-arról és általában ki is feliratozzák, mit mondanak - mert egy zürichi nem fogja megérteni egy pl. ticinoi - de már baselit sem - nyelvjárását.

2017. márc. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!