Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet angol filmekből...

Hogyan lehet angol filmekből tanulni?

Figyelt kérdés

Még mindig nemértem...sokan mondják, hogy nézzek angolul filmeket,hogy fejlesszem magam,de ha nemértem amiről szó van akkor nem érek el vele semmit...minden szónál állítsam meg amit nemértek vagy,hogy van ez?

Kérlek segítsetek...



2017. márc. 11. 19:27
 1/5 magyaran válasza:
91%

Szerintem: kezdetnek tegyél rá egy angol feliratot is, és igen, állítsd meg, ha nem értesz valamit.


De én elsősorban azt szoktam javasolni, hogy az ember olyat nézzen angolul, amit magyarul már ezerszer látott. Ott nem a sztorira fogsz koncentrálni, és hogy ki a gyilkos, mert azt már tudod. Tudod előre, mit fognak mondani a szereplők, így sokkal könnyebben meg fogod angolul is érteni, és könnyebben rögzül. Én legalábbis ezt javaslom.

2017. márc. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Hogy megnézed nyuszómuszó.
2017. márc. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Az a lényeg, hogy bébiként se úgy tanultál meg magyarul, hogy minden szerdán ötven szóbol dolgozat és kéthetente új nyelvtan és gyakorlómondatok, hanem körülvett téged a nyelvi környezet, és akaratlanul is berögzült. Ha rendszeresen angol szöveget hallgatsz, egyre több mindent értesz majd meg, a passzív tudásodat kell hozzá aktivizálnod és segít a nyelvtanban is, hogy megpróbálod pontosan értelmezni a mondatokat, és berögzül, hogy "hogy hangzik helyesen". Szerintem egyébként elég, ha nagyjából megérted, és ha másodszorra, harmadszorra megnézed, amúgy is lényegesen jobban fog menni (illetve ha a szövegkörnyezetből próbálod először kikövetkeztetni a szavakat), és így az alaptudásodtól függő időn belül el fogsz jutni egy olyan szintre, hogy úgy élvezd, mintha az anyanyelveden lenne, ami erősen meglátszik majd a beszédeden és a szókincseden is.
2017. márc. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Röviden: igen, minden ismeretlen kifejezésnél, szónál megállítod, és kiszótárazod (nem papírszótárból, abban csomó mai szleng meg hasonló nincs meg, raádásul lassan lehet vele haladni. rengeteg szuper online szótár van). Én is így kezdtem. Eleinte nehéz volt, egy 45 perces sorzat majdnem 1,5 órámba tellett, igaz, én nehéz szókincsű sorozatokat néztem. Nézz meséket (Disney, vagy animációs sorozatok, pl. Gravity Falls, Steven Universe, Adventure Time stb.), illetve amit fent is írtak: olyan filmet, amit már ezerszer láttál. És angol felirattal.
2017. márc. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Értem már,hogy megy ez. :D

Ezekszerint hatásos szókincsbővítésre is!?

2017. márc. 18. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!