Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz, francia, német vagy orosz?

Olasz, francia, német vagy orosz?

Figyelt kérdés
A suliban jövőre fogok elkezdeni egy új nyelvet (kilencedikben). Nekem személy szerint az olasz nagyon tetszik, a francia is szimpatikus, de a szüleim mindenképp azt akarják, hogy németet vagy oroszt tanuljak, de nekem azok nem nagyon tetszenek. Angolul tanulok, szerintetek, melyikbe kéne belevágnom?

2017. márc. 13. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Nemet, francia, olasz, orosz, ez a fontossagi sorrend.
2017. márc. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Angol
2017. márc. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Angolt, azt most tanulok első nyelvnek, de az sem nagyon megy. Kezdem egyre jobban megszeretni az olasz nyelvet, talán egyszer szívesen ki is költöznek. Meg ha most olaszt tanulok, akkor miután letettem a középfokút spanyolul is szeretnék megtanulni, csak a szüleim ezt nagyon ellenzik. A németet annyira undorítónak találom, képtelen vagyok kimondani azt a sok h betűt.
2017. márc. 13. 21:28
 4/13 anonim válasza:
Németet nem ajánlott tanulni ha már előtte tanultál angolul,a francia nehéz nyelv,az orosz úgy tudom az egyik legkönnyebben tanulható nyelv,az olasz pedig dallamos,szép nyelv,szerintem ezt válaszd.:)
2017. márc. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. márc. 14. 06:20
 6/13 anonim ***** válasza:

"Németet nem ajánlott tanulni ha már előtte tanultál angolul"


Ostobasag. Magyarorszagon ez a ket nyelv a legfontosabb.

2017. márc. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért az túlzás, hogy nem ajánlott tanulni németet, ha már tanultál előtte angolul. Elején megeshet, hogy kevered a két nyelvet, de hamar beletud rázódni az ember (nálam fordítva volt, előbb németet tanultam, aztán angolt).

Ha meg amúgyis olaszul akarsz tanulni, akkor válaszd az olaszt.

2017. márc. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi, tényleg egyre jobban vonz az olasz, de a szüleim nem akarják megengedni "mert nem jó semmire"
2017. márc. 14. 14:13
 9/13 anonim ***** válasza:

Az olasz nem egy tul gyakori nyelv Magyarorszagon, lehet hogy neked pont az fog bejonni.


Ha tudsz rendesen angolul, akkor mar olyan nagy problemad nem lesz.

2017. márc. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

itthon az angol-német párosítás a gyakoribb viszont azt válaszd amelyikkel kezdeni is akarsz valamit vagy tényleg érdekel és szerintem mivel te fogod a nyelvet tanulni majd eldöntöd te melyiket akarod végtére is nem a szüleid fogják tanulni jóllehet ami javasolnak az van felfutóban kiváltképp az orosz

nekem angol-olasz nyelvvizsgám van amiből az olasz jobban megy :D

2017. márc. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!