Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire intenzív, és mekkora...

Mennyire intenzív, és mekkora fejlődés várható napi 4-5 óra angol tanulással?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Lassan két hónapja újra elkezdtem angolul tanulni. Korábban középszinten beszéltem, de nyelvvizsgát nem tettem. Egy pár év kihagyás után, arra jutottam, hogy érdemes neki vágnom, s a célom, hogy minél jobban meg tanuljak angolul. Napi 4-5 órát tanulok, itt gondolok nyelvtani feladatok megoldására, szókincs fejlesztő könyvek használatára, illetve angol nyelvű könyvek olvasására. E mellett heti 3-4 órát járok magán tanárhoz is, illetve heti egy nap megpróbálok még intenzívebben foglalkozni a tanulással, ami alatt azt értem, hogy ilyenkor 8-10 órát angolozom. Nagyon élvezem, sőt kimondottan szeretem tanulni. Szerintetek kb másfél év alatt mennyit lehet evvel a módszerrel fejlődni, ha a jelenlegi szintem B1 és B2 között van? (a szókincs fejlesztő könyvel és olvasással kb 1,5-2 órát foglalkozom, a többiben nyelvtani feladatokat oldok, mondatokat fordítok). Köszönöm a válaszokat. Ha tudtok valami más módszert is ami bevált, vagy szerintetek hatásos, szívesen meghallgatom.

2017. márc. 14. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:
65%
Ez kb. tarthatatlannak tűnik iskola/munka mellett.
2017. márc. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
1,5 évig nem fogod tudni tartani ezt a tempót. Érdemesebb hosszútávra tervezni, mondjuk heti 10-15 óra tanulás, azt viszont hónapokig. Így 1 év alatt eljuthatsz felsőfokra. Én esténként 30-40 perces műsorokat, dokumentum filmeket, riportokat szoktam nézni, olyan témában, ami érdekel.
2017. márc. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!