Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Másfél éve edzek, fél éve...

Másfél éve edzek, fél éve nagyon odafigyelek a bevitt ételre, az edzés is intenzív de nincs túl edzettség. Miért nem fejlődött és miért nem látszik a fejlődés? Genetika?

Figyelt kérdés

2015. márc. 4. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs mérhető fejlődés? Értem ezt a tömegre.

Ha tömegre nincs fejlődés, akkor étrend lesz a bibi.

Be tudod linkelni/írni/illeszteni az étrended?

2015. márc. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nem fejlődsz, akkor vagy az étrend, vagy az edzés, vagy a pihenőidő nem stimmel, vagy mégiscsak fejlődsz, csak te nem látod!
2015. márc. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Próbálok 2-3 óránként enni... Sajnos ez van mikor csúszik mivel étteremben dolgozom és ha sokan vannak nincs idő kajálni..

7:00-150gr zabpehely + kávé

10:00 egy szelet savanyú magvas kenyeres szent

13:00 csirke vagy pulyka 150 gr rizs

16:00 csirke vagy pulyka 150gr rizs

19:00 csirke vagy pulyka és párolt zöld

22:00 zsírszegény túró Light yoghurtal (59 kcl stevia)

182cm 83kg vagyok! Válaszotokat Köszönöm!

2015. márc. 5. 07:15
 4/8 A kérdező kommentje:

Túl edzésre gyanakodtam...

Mivel van rajtam felesleg próbálok fehérjedúsan és kevés kalóriát bevinni.

Most úgy edzek hogy minden nyomás után stopperrel 1 perc pihi. Olvasgattam sokat kisebb súllyal próbálkozok 12-16 sorozat így jól bedurranok és kiégetem az izomzatot.

Hétfő: mell-bic este 2km kocogás

Szerda: Váll-tric este 2km kocogás

Csütörtök: hát este 2km kocogás

Péntek: láb

2015. márc. 5. 07:22
 5/8 A kérdező kommentje:

Azért írtam mert a hasamon és mellemen látszódik hogy szálkásodik, de a vállam nem igazán "szálkásodik"... bicepsz lapos. A felső karom egybe függ a vállal és a bicepszel nem látszódik rendesen...

Nem akarok nagy versenyző lenni magamnak csinálom csak idegesítő...

2015. márc. 5. 07:28
 6/8 anonim ***** válasza:

A mennyiséget nem írtad le, de az alapanyagok rendben vannak.

Mióta csinálod ezt az edzéstervet? Ha már van három hónapja, akkor válts nagyobb súlyokra, kevesebb ismétlésszámmal. Jó a magas ismétlésszámos edzés, de lehet, hogy neked nem működik. Ha edzésmódszert váltasz,már attól is fejlődni fogsz.


A másik, hogy lehet, hogy nem vagy kalóriaplusszban. Azért az éttermi meló elég strapás, ha pincér vagy szakács vagy, akkor az a munka önmagában is sok kalóriát éget. Egyél több ch-ot, vagy növeld a zsírbevitelt! Ha nem tudsz, akkor fuss kevesebbet!

2015. márc. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A harmadik, hogy hogy érted azt a 12-16 sorozatot? Nagy izomcsoportra összesen? Vagy hogyan? Mert pl bicepszre, tricepszre, ez iszonyat sok!
2015. márc. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyénfüggő hogy mire reagál jobban az izom, ne hallgass senkire ilyen téren. A legtöbbeknek a megszokott 8-12 a jó, de nekem pl a bicepszem csak magasabb ismétlésre reagál.

És igen, rosszul írtad (gondolom) annyi ismétlés, és nem sorozat. Ha annyi sorozatot csinálsz, az rengeteg.


Főbb problémám: mi a célod? Fogyni? Tömeget növelni? Ezt azért tisztázni kéne. Ha szálkásítani (fogyni) próbálsz, akkor legjobb esetben is az izomzatod stagnálni fog, és csak a zsír megy le. HA!!!! (!!!) mindent jól csinálsz.

A kajához nem írtál mennyiségeket mindenhova, szálkásításhoz elég soknak néz ki azért a ch. Ha szálkásítás a célod, akkor kevesebb ch kell, kevesebb kalória. VAGY több kalórát kell elégess.


Ha izomzatot szeretnél, akkor viszont tömegelni kell, ehhez kb ilyesmi étrend kell, és KALÓRIAPLUSSZ. Hogy mennyi kalória kell pont neked, ezt nehéz megmondani, használj netes kalóriakalkulátort, de azt se vedd szentírásnak. Minden embernek kicsit más mennyiség az optimális, ezt neked kell kitapasztalni.


Szóval tudnunk kéne hogy mit is csinálsz valójában.

Fogyni kalóriadeficittel tudsz, tömegelni kalóriaplusszal (és persze mind2 esetben megfelelő minőségű és mennyiségű makrotápanyagokkal).

2015. márc. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!