Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen sorozatokat, filmeket...

Milyen sorozatokat, filmeket szoktatok nézni angolul?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy milyen témába stb.? Vagy az mindegy?

És angolul angol felirattal vagy angolul magyar felirattal?

Melyik a hatásosabb?


2017. márc. 14. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én angolul szoktam nézni magyar felirattal, és úgy 1-2 hónap után éreztem, hogy jobban kihallom a szavakat.

Amiket néztem: PLL, My Mad Fat Diary, The Flash, Shameless, Arrow, Legends of Tomorrow, Limitless, Gotham.

2017. márc. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én először rajzfilmeket meséket néztem magyar felirattal Pl: My little pony, Disney mesék Ezeknek ugye gyerekesebb, egyszerűbb volt a nyelvezete.

Aztán jöttek a filmek és sorozatok, szintén magyar felirattal. Pl: Grey's anatomy, Bones, The Big Bang Theory, The Walking Dead, House MD., Covert Affairs, Heartland

A Harry Potter sorozatot néztem meg egyedül angol felirattal.


Az angol feliratot hatásosabbnak mondják, nekem nincsen túl nagy tapasztalatom vele. Ráadásul (lehet, hogy én vagyok a béna), nem nagyon találok angolul angol felirattal filmeket/sorozatokat, főleg olyat, amit szívesen néznék.

2017. márc. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Magyar felirattal kezdtem, de aztán inkább megnéztem angolul, még ha nem is értettem, végül teljesen megértettem angolul, két év alatt semmilyen angoltudásból 80+ százalékos B2 nyelvvizsgám lett, és közben egy percet se tanultam, szóval mindenképpen gyűrd azokat a filmeket és sorikat akkor is, ha elsőre nem élvezed. :)


How I met your mother volt a korai nagy kedvenc, aztán néztem más sorozatokat is, de egyik se kötött le annyira, hogy ajánlani tudjam, nemrég találtam meg a Communityt, ami szerintem a világ legjobb sorozata, aztán Breaking Bad, Newsroom, UNReal, You're the worst.


Filmből éppen az előbb néztem meg a The Talented Mr Ripley-t, az jó cucc, ajánlani tudom, de szerintem bármi mehet, amit szeretsz vagy jól ismersz, elsőre könnyebb is megérteni (Star Wars, Harry Potter stb). A lényeg, hogy te szeresd. :)


Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy éppen futó sorozatokat a legérdemesebb angolul nézni, mert úgyis el fogsz jutni arra a szintre, hogy nem várod ki a feliratot, annyira érdekel a folytatás, aztán mindig meg fogod nézni a részeket először angol felirattal, aztán annyira nem fog érdekelni, hogy angol hanggal simán, és apránként ugyanannyira fogod élvezni, mintha a saját nyelveden hallgatnád (max néhány apróságot nem értesz, de azt elsőre én fel se szoktam fogni).

Bár szerintem az angol nyelv angol felirat a legeslegtutibb, ami nem veszi le a terhet a válladról, de kisegít, és nem megy el azon a film élvezeti értéke, hogy véletlenül félrehallasz valamit, és nem érted a viccet a végén vagy ilyesmi.


De talán ez mindenkinek egyéni, szóval ne felejtsd, hogy neked kell kitapasztalnod, hogy neked hogyan jó. :)

2017. márc. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!