Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan bővítsem az angol...

Hogyan bővítsem az angol szókincsem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jelenleg nyelvi előkészítő évfolyamon vagyok(9nyek). Májusban készülök B2 nyelvvizsgát tenni. Persze, az órán, könyvben talult dolgokat megtanulom. Viszont az lenne a kérdésem, hogy hogyan érdemes még szókincset, tudást saját magam által fejleszteni.

Olvassak angolul? De ha olvasok, és nem értem, mit, akkor nem vagyok előrébb. Ha pedig megnézem egy szótárban az olvasmány ismeretlen szavait, nem feltétlenül memorizálom őket. Hogyan érdemes csinálni? Mi a leghasznosabb módszer?



2017. márc. 23. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Én sorozatokat néztem. Először magyar felirattal, aztán angol felirattal, aztán felirat nélkül. Meg játékokat játszottam. Sosem használtam magyarítást. Minden rendszerem angol (számítógép, mobil)

Én google translate-ben szoktam keresni szavakat mert gyors és egyszerű, több szinonímát is felkínál és definíció is van (angolul). Mondjuk én elsőre megjegyzem a szavak jelentését, szóval ebben nem tudok segíteni.

2017. márc. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 GombaPorkolt ***** válasza:
Szintén azt javaslom, mint az előző ember: sok filmet nézz felirattal (magyarral, vagy angollal, ami még jobb, a szövegértést segíti, meg tudod nézni a szavakat, látod, hogy melyik szót ejtették ki éppen), játssz sok játékkal angolul, illetve olvass híreket, mindent, de tényleg sokat, és igenis szótárazd ki a szavakat, mert vannak olyan szavak, amik gyakran ismétlődnek, azokat egy idő után akaratlanul is megjegyzed majd. Irkáld ki őket valami papírkára, vagy ilyenek, sokat segít, még ha nem is mindet jegyzed meg. Szótanulásban szintén nem tudok segíteni (módszerrel legalábbis), mert nekem a memóriám, mint a szivacs, szívta magába anno a szavak 95%-át.
2017. márc. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én a hagyományos szótárazási technikát nem ajánlom, nem valami effektív cucc. A "mind map" ennél sokkal jobb technika. A szavakhoz is szokták ezt használni ("word web"), de sok máshoz is lehet. Az előnye az, hogy csoportosítani tudod a szavakat, illetve egymáshoz tudod kötni őket. Olyan angol-angol szótárat használj, amiben a szavak mellett ott vannak szinonimák és az antonímiák is. Készíts ilyen mind mapeket, amikbe a szavakat kiírod és a hozzá kapcsolódó szavakat is (szinonímákat, antonímiákat) akár magyarázattal együtt. A szó magyarázatát is angolul írd ki ha teheted (persze, ha valamit nagyon nem értesz, akkor vedd igénybe a angol-magyar szótárat). Különböző csoportokat különböző színekkel jelölhetsz, valamint egyszerű rajzokat is készíthetsz. Ez egy kicsit effektívebb, mint a hagyományos szótárazás.
2017. márc. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Itt egy videó erről a word web technikáról:

[link]


Online szótárak közül pedig a dictionary.com-ot ajánlom erre a célra.

2017. márc. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!