Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán kanjinak on vagy kun...

Japán kanjinak on vagy kun olvasatát használják a japánok a hétköznapokban beszédnél?

Figyelt kérdés
Találtam egy japán kanji szótárat, de én nem a kanjikat akarom tanulni, csak a szavakat, de a szótárban ott van a szó magyar jelentése és hepburn átírása a kanji on és kun olvasatának. Tehát ha én csak a szavakat akarom tanulni, és írni nem akarom, akkor melyik olvasatot tanuljam kell?

#Japán #kanji #olvasatok
2017. márc. 28. 19:44
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő kell. Ha a jel egymagában áll, akkor a kun olvasat, ha összetett szóban, akkor (általában) az on olvasat használatos.


Pl:


動く - ugoku (mozog)

動物 - doubutsu (állat)


Ha a kanjikat nem akarod megtanulni, akkor jobb, ha nem kanji szótárból tanulsz, hanem valami szituációkra épülő tankönyvből, esetleg online leckékből.

2017. márc. 29. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!