Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sikerülhet francia nyelvből...

Sikerülhet francia nyelvből alapszintről felsőfokra feltornáznom magam januárig?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok az alapokkal franciából, megvannak a megfelelő nyelvkönyveim is, amelyekben elegendő gyakorlás és nyelvtani magyarázat áll a rendelkezésemre. Már jó ideje tanulnom ezt a nyelvet az iskolában, de ott nemigen haladunk az anyaggal, valamint én inkább az angol felsőfokra koncentráltam az elmúlt időkben. Kissé elhanyagoltam a franciát, de májustól komolyabban akarok foglalkozni vele. A nyár és a következő év első féléve a rendelkezésemre állna, hogy feltornázzam magam felsőfokra. Jó nyelvérzékem van, szeretem a nyelvtant és alapjáraton értem is a bonyolultabb szerkezeteket. Gyorsan tanulok szavakat is.

Mit gondoltok, jó esélyem van így c1-es vizsgát tenni január-február környékén?


Köszönöm előre is a válaszokat! Ha kérhetném, írjátok le nekem, hogy ti mikor kezdtétek a nyelvtanulást és mennyibe időbe telt eljutni addig a szintig, hogy folyékonyan beszéltetek/írtatok franciául.

Fontos lenne a tanácsotok, mert 2 év múlva érettségizek, és mindenképp szükségem van a 2 felsőfokú nyelvvizsgára :))



2017. ápr. 2. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
26%
Simán
2017. ápr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem annak is örülhetnél, ha ennyi idő alatt stabil középfokig eljutsz. Mert végigvenni egy könyvet egy dolog, hogy készségszinten rögzüljenek a dolgok, az egy másik. Szóval lehet erőltetett ütemben, pánikroham jelleggel magolni, de sok értelme nincsen.

Olyan sok időd meg suli mellett nem lesz, max. nyári szünetben, de még ha 0-24-ben a könyv fölött ülnél is abban a 2 hónapban, az sem lenne elég.

Azon kívül folyékonyan beszélni és a felsőfok az két különböző dolog.

Ha még van két éved, akkor én inkább lassabban, de hosszabb távon is hatékonyan tanulnék.

2017. ápr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem simán, ha csak ezzel foglalkozol. Ha jövő januárról van szó, akkor csak biztatni tudlak! ;-)
2017. ápr. 29. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!