Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni a németet annyira, hogy sikeres alapszintű nyelvvizsgát tudjak tenni?

Figyelt kérdés

Adódott a probléma, hogy másodéves egyetemista vagyok, és abban a hitben éltem, hogy a diploma megszerzéséhez csak egy középfokú nyelvvizsga kell, ami meg is van. Ám a tanszéki ügyintéző felvilágosított, hogy a középfokú mellé kell egy legalább alapfokú is, viszont lévén hogy világéletemben csak angolul tanultam, most kissé elszontyolódtam a hír hallatán. Ráadásul amikor jelentkeztem a szakra, tájékozódtam a kimeneteli követelményekről, és a honlapon is megnéztem, az internet bugyrain is átrágram magam, és sehol nem találtam arról infót, hogy a középfokú mellé kéne egyéb is, de ha ezt mondta az adminisztrátor, biztos igaza van.


Szóval a kérdésem az lenne, hogy ha júniusban elkezdek intenzíven németezni (napi 2-3 óra), akkor kb hány hónap múlva érhetem el az alapszintet?



2017. ápr. 6. 14:25
 1/4 anonim válasza:
52%

Nos ez egy érdekes kérdés. Találtam egy oldalt, először ezt érdemes át tanulmányozni. Nagyjából bemutatja a vizsga összetételét.

[link]


Nos a nyelvvizsgához kell egy bizonyos szókincs, legjobb tudásom szerint ez B1-es szinten minimum 200-250 szó.

Napi 2-3 órás tanulással 1-2 hónapot mondanék, de ez persze attól is függ, hogy milyen hatékonyan tudod megjegyezni a dolgokat.

2017. ápr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ez biztatóan hangzik. Az angol szavakat nagyon gyorsan megjegyzem, de az könnyebb ugye, mert kb mindenhol hallja az ember. Emellett japán szakos vagyok, szóval megtanultam szorgalmasnak lenni a szótanulás terén (nem elég leírni a szavakat a szótagjelölő írásjegyekkel, hanem olvasni és írni is kell tudni kanjival). Tehát merem remélni hogy a szavakkal nem annyira lesz problémám, inkább a nyelvtantól félek, mert az angolt is érzésből tudom, a sok sorozatnak, zenének köszönhetően.
2017. ápr. 6. 14:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem nehéz, de a némethez kell egy bizonyos érzék, a névelők miatt, illetve hogy mindent fordítva mondanak (pl birtokos szerkezet), így az agyadnak is sok esetben visszafele kell gondolkodni.


Egyébként megkérdezhetem milyen szakra jársz?

2017. ápr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Alapfokig egyik nyelvből sem nehéz eljutni, pár hónap alatt simán lehet. A közép- és felsőfok a kemény dió.
2017. ápr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!