Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor kezdjek el németet tanulni?

Mikor kezdjek el németet tanulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg angolt tanulok az iskolában, A2-es szinten vagyok és itthon is szoktam angolozni. Jövőre pedig nyelvi előkészítős osztályba fogok járni, ahol szintén az angol lesz a fő. Szeretem és jól is megy, már teljesen megszoktam. Körülbelül 16 éves lennék, amikor kell második nyelvet választani. Ugyan nem tetszik a német, de az is elég elterjedt és ha jót akarok magamnak, azt választom. Szeretnék majd németből is egy középfokút. Jelenleg nulla a némettudásom, csak pár kifejezést tudok, de semmi nyelvtan meg írás, mit hogy kell ejteni stb. Szeretnék majd beiratkozni egy nyelviskolába, csak nem tudom mikor. Most vagy jövőre vagy az után? Anyukám nagyon jól tud németül, tudna segíteni ha valami nem megy és van egy osztrák ismerősünk is. Csak abban vagyok bizonytalan, hogy nem menne-e az angol rovására? Lenne időm egyszerre két nyelvre? Nem fogok összekavarodni? És ha elkezdenék tanulni németül, év végére kábé meddig jutnék el, ha rendszeresen járok, gyakorlok és csinálom?

14/l



2017. ápr. 14. 15:38
 1/2 anonim válasza:

Minél hamarabb elkezded annál jobb. Meg a német egy elég nehéz nyelv,főleg a nyelvtani része, szóval azt tudom ajánlani,hogy lehetőség szerint minél hamarabb kezd el. Nem lesz könnyű, (bár ha vannak körülötted akik tudnak németül az óriási segítség) de megéri. Nem fog az angol tanulás rovására menni, összekeverni se fogod.

Jelenleg 15 éves vagyok. Heti 13 német és 5 angol órám van. Mindkettő jól megy ( angolból 5ös németből 4es vagyok).

Sok sikert kívánok,és kitartàst! :)

2017. ápr. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Idén kezdtem a gimnáziumot nyelvi előkészítős osztályba járok. 9 éve tanulok angolt, és idén szeptemberben kezdtem el a németet.

Szerintem is minél előbb elkezded, annál jobb.

Nem, nem menne az angol rovására.

Arra van időd, amire akarod, hogy legyen.

Az, hogy keverni fogod-e a két nyelvet, rajtad múlik. Én is elég jól tudok angolul, mint te, mégis van olyan, amikor már nagyon fáradt vagyok, hogy egy-két szót németül írok a háziban. Vagy amikor eligazítást kér tőlem egy szépszemű külföldi angolul, lefagyok, és németül elkezdek magyarázni :D (Jó, ez eddig csak egyszer volt, de utána észrevettem miért vágott olyan értelmetlen fejet az ember, és elmondtam neki angolul is)

Az rajtad és a tanáron múlik, hogy meddig jutnál el.


Mint írtam, én szeptember óta tanulom. Először nagyon nehéz volt az, hogy ami angolban egy "the", az németben 12 féle lehet (der-die-das akkuzatív, datív és nominatív alakja van mindegyiknek, azaz alanyi, tárgyas és részes azt hiszem.)

A másik, ami furcsa volt, hogy minden főnév nagybetűvel kezdődik, a szórend kicsit másabb, pl. I eat an apple everyday németben Ich esse jeden Tag einen Apple. Oh, igen, az "egy" szónak is sok-sok alakja van. Szóval ezt angol után "kicsit" furcsa lesz tanulni.

Viszont azt mondom, hogy megéri. Hiába utálom, azt be kell látnom, hogy hasznos egy nyelv ez, és nagyon is logikus.


Remélem mindent helyesen írtam, de ha nem, elnézést kérek, eléggé fárasztó napom volt :)



Ui: angol után sokkal nehezebb németet tanulni, mint német után angolt.

2017. ápr. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!