Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Intenzív nyelvtanfolyam?

Intenzív nyelvtanfolyam?

Figyelt kérdés
Van egy 2 hetes (60 óra) intenzív nyári német nyelvtanfolyam, amire el akarok menni, de kételkedek a hatásosságában. Azt állítják, hogy 0-tól A2-esig eljuttatnak a tanfolyammal. Mivel a nyár alatt 3x indítanak (Júni,Júli,Augusztus) ilyen intenzív 2 hetes, 60 órás tanfolyamot minden szinten, akkor ennyi erővel el tudnék jutni 0-tól C1-ig 3 hónap alatt, úgy, hogy Júniusban 0-A2-ig, Júliusban A2-től B2-ig, Augusztusban pedig C1-ig? Kicsit hihetetlen.. Ti mit gondoltok?

2017. ápr. 19. 12:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az intenzív nyelvtanfolyamok tudnak nagyon hatékonyak lenni, de az hogy milyen szintre tudnak ténylegesen eljuttatni az nagyon sok mindentől függ. Hányan vannak a csoportban, tudsz-e napi 6 órában ténylegesen koncentráltan figyelni, aktívan részt venni az órákon és utána még délután otthon is minimum 1-2 órát foglalkozni a szavak tanulásával és házi feladat írásával ... vagy épp a te nyelvtanulási stílusodnak megfelel-e a tanítási módszer, tanultál-e már más de ugyanabba a nyelvcsaládba tartozó nyelvet korábban, szimpatikus-e a tanár, változatos-e az óra stb.

Az biztos, hogy sokat lehet fejlődni ilyen intenzív tanfolyamokon de hogy milyen szintre jutsz el azt szerintem előre nem lehet kőbe vésni. (Egy nyár a C1-ig tuti túl kevés)

A tanultaknak kell idő a tényleges leülepedéshez, ezért én pl egy 4 hetes intenzív tanfolyam után biztos tartanék 1-2 hét szünetet ami alatt max az addig tanultakat ismételném magamtól át.

Én saját tapasztalatból azt mondhatom, hogy az A1-A2 és B1 szintek nekem bármelyik nyelvből könnyen és gyorsan mentek, de a B2-es szint az már több időt vett igénybe és a C1-eshez pedig ha nem élsz kint anyanyelvi környezetben akkor nagyon sok eredeti cikket, könyvet kell olvasni és sok filmet, tv műsort nézni ... és minden nyelvi szinten keresni kell a lehetőségeket, hogy a lehető legtöbbet beszélgess az adott nyelven.

2017. ápr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!